| Ramona_2721 a întrebat:

Ar fi bine ca fiecare sa munceasca in tara lui dar nu sa plece peste hotare?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da sigur ca ar fi bine asa ramane pe pamantul lui si nu pleaca deloc.

| Leon a răspuns:

Normal ca ar fi mai bine. Eu lucrez in Italia si cateodata am impresia ca traiesc pe vremea romanilor, in sensul ca italienii si occidentalii in general, dupa parerea mea mi se par mai rigizi emotional si radicali, adica instabili dpdv emotional. Din pacate in Romania e jale la ora actuala si va trebui sa ne vina mintea bine la cap pana sa indreptam tara. te pup pa pa!

| Afdsa a răspuns:

Nu,nu ar fi bine.Pentru că, în zilele noastre nu se mai găsesc locuri de muncă in România, de aceea românii noştri pleacă în alte ţări unde se câştigă mult mai bine.

| DannySteel a răspuns:

Nu ca in tara nu ai ce face in ir de ex iei 2 mii de euro pe luna si in Romania iei 400 euro pe lunawinking

| BloodPrison a răspuns:

Ar fi mai bine pentru ca astfel nu ar scadea ecnomia tarii, dar ar fi rau pentru alte tari care nu s-ar putea dezvolta economic

| rZv995 a răspuns:

Daca salarile ar fi mai mari cred ca da!

| Maryanoo a răspuns:

Ar fi bine Ramona dar sa fie munca bine platita si respectata. La noi din pacate, de cele mai multe ori, nu se intampla tocmai asa.