| EpicWIN a întrebat:

As dori sa ma adresez cu o intrebare, celor care au reusit pana acum sa isi gaseasca pe cineva. Deci

Am o fata in clasa, bun ok... ma apropii de ea in astea doua saptamani, vorbesc glumesc, flirtez. Noaptea acasa nu puteam sa imi iau gandul de la ea, si nici in pauze. Cand plecam la scoala ma gandeam la ea. bun ok, in ziua in care voiam sa fac primul pas in a ii cere numarul de telefon. o vad cu alt coleg apropiata, ca si cum ar fi fost ei impreuna.

Ceea ce m-a facut sa uit de tot de ea, iar acum daca ma gandesc la ea nici fata ei nu mi-o amintesc. Parca nici nu as mai vrea sa am o iubita acum.

In seara aceea, imi da acceptul pe mess. ( tin sa mentionez ca id ei nu il am de la ea, ci din alta parte )... m-a intrebat cine sunt, eu am mentionat ca sunt colegul ei... ceea ce cred ca aici am gresit, si ar fi trebuit sa il cer eu, ei.

Intrebarea mea este :
Cum ar trebui sa procedez?, sa o las balta?, sa vorbesc cu acel coleg?, sa vorbesc deschis cu ea?, sau sa uit de tot ce am gandit despre, ea si sa ma gandesc la ea ca un dusman?

7 răspunsuri:
| AverageIAlex a răspuns:

Zi-i ca e mare... dorinta de a fi cu ea. Epic win!

| curlyhair a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu eabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum te-ai complicat aiurea de la inceput.dar nu mai conteaza acum asta.in primul rand te duci la colegul ala al tau si-l intrebi direct daca e "pe combinatie" cu ea. daca zice ca da si din ce mai vezi tu pare ca e asa si ca treaba e serioasa,atunci te retragi; daca te abureste si zice ca incearca si el ceva si ca nu stie ce-o sa iasa,iar te retragi,da' nu de tot,si ramai pe faza,sa vezi ce se mai intampla. daca zice ca nu, atunci ii zici direct-asta ca sa stie si el cum sta treaba- ca e bine, si ca tocmai te pregateai sa te dai la ea.si o si faci.te duci apoi intins la ea si-i spui ceva de genul asta:"imi pare rau de faza cu mess-ul, da' vroiam sa vorbesc si eu ceva cu tine..."; mai departe te descurci tu, doar esti baiat destept!

| Nede a răspuns:

Eu zic sa fi la fel ca inainte. poate nu sunt impreuna si tu o poti pierde.eu zic sa vorbesti cu colegu' ala si sa vezi cum sta treaba.si daca e "libera" fa tu primul pas pentru ca te asigur eu ca nu o sa'l faca ea.

| deliamaria13 a răspuns:

Trebuie sa ii spui ca o placi si sa o intrebi daca are iubit, daca are iubit, uit-o ca iti faci tie rau.deci cel mai bine e sa-i spui in fata ca o placi pentru ca noua feteor ne place cand un baiat ne spune asta. sper ca te-am ajutat! bye-bye!

| alx4593 a răspuns:

Fii tu insuti,daca vezi ca te place fata vorbeste cu ea,fa-o sa rada, fii tupeist(asta daca te place), iar daca vezi ca te ignore de 3-4 ori, las-o balta, bafta

| MarianPaun a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu ea. nu sa ii ceri id din alta parte!
Spune-i c-o placi!