| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ajut o prietena cunoscuta pe mess vorbesc cu ea de 3 saptamani mama ei lucreaza in Italia tata nu prea stiu pe unde iar familia lor nu prea are bani iar ea mereu bea ca sa uite ca mama ei nu e aproape ea sta in casimcea iar eu in navodari si nu prea am cum sa ajung la ea amandoi avem 14 ani si as vrea sa o ajut cu bani dar prin un gest de caritate adica stii cum e cu parinti lasa ca se descurca ei... dar eu vb cu ea zi de zi si mereu plange ca nu poate sta cu mama ei cum as putea... sa o ajut chiar imi este mila chiar daca nu o cunosc va rog

4 răspunsuri:
| DeniZu a răspuns:

Pana nu o cunosti in realitate, eu iti zic sa fii mai realist. pentru ca poate cu banii de la tine iti poate cumpara alcool...parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu ea foarte clar despre parintii ei si si a dat seama ca daca bei nu faci decat sa inrautatesti situatia si mi a promis ca nu va mai face acum nu stiu daca da sau nu
oricum am avut o disc foarte serioasa

| Shinto a răspuns:

Poti incerca.Dar daca a luat calea bauturii, va invoca tot felul de motive ca sa bea din nou.Mai e ceva:ai cunoscut-o pe mess, deci nu poti verifica daca spune adevarul.Adauga la asta faptul ca tu insuti esti intretinut de parinti.Cum vei face rost de bani, ca totusi.eu zic sa fii prudent si sa mai astepti un pic.

| aLLoNe a răspuns:

Mm. pai e o chestieee de reprosurii. catree m-am'saaa.nu e cazul sa-si inece amarul in pahar.si oricum ar trebui sa-i explicii ca mama daca a plecat nu a facut'o de voa sa.da oricum ca sa imbunatatzeasca situatia familiara.petreceti mai mult timp impreunaa.nu o lasa singuraaaaa