| anonim_4396 a întrebat:

Astazi ar fi trebuit sa fiu fericita, sa fiu inconjurata de prieteni, de familie, sa fiu sarbatorita, insa nu se intampla asta. nu am nimic. sunt atat de singura, iar nenorocita care mi a dat viata nici macar la multi ani nu putea sa mi spuna, desi cred ca se bucura, acum ca am devenit majora poate o sa scape de mine
ce sa fac? nu am aripi ca sa zbor. nu mai am putere sa ma ridic

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La multi ani, asta e viata, priveste inainte doar inainte nu are rost sa fi nervoasa, amici nu ai?

| Fatamuntilor a răspuns:

La multi ani!
Pana diseara mai este, nu te-ai gandit ca poate iti pregateste o petrecere-surpriza diseara?
De ce sa scape de tine? Ai / ati avut probleme de comunicare?

| Doub a răspuns:

Nu stiu ce ti-a facut mama ta sa-i spui "nenorocita", dar totusi..Pai lasand la o parte metaforele, nu ai ce sa faci. Abia iti incepi viata.

| Holiday a răspuns:

Daca spuneai dinainte iti organizam noi un party.happy La multi ani!

| SkyPilot a răspuns:

La Multi Ani!
Fii fericita, esti tanara, esti frumoasa, esti puternica! Cauta in interiorul tau puterea sa te ridici si sa iti umpli viata de oameni care sa te aprecieze!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

In primul rând, LA MULTI ANI!
Ok, deci, calmeaza-te puțin. "nenorocita care mi a dat viață"? Probabil ca intre tine si mama ta au fost mici probleme, dar nu poți sa vorbești așa despre ea, te-a născut si crescut cu dragoste si sunt sigura ca orice s-ar fi întâmplat ea te iubește pe tine si tu ar trebui sa o iubești pe ea.
Fii mai optimista si gandeste-te la momentele bune din viață si la persoanele la care tii.
Fluturasule, poți sa zbori. Cazi de 10 ori si te ridici de 20.

| AliGab a răspuns:

Nu stiu prin ce momente ai trecut ca sa vorbesti asa insa stiu ca-i tare greu sa fi desnadajduit si depresiv. Nu stiu ce sfat sa iti dau dar cred ca ai face bine sa gasesti pe cineva cu care sa vorbesti despre ceea ce te framanta. Fii tare si mergi mai departe, viata are si suisuri si coborasuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa continui cum ai continuat si pana acum. viata nu e mereu roz

| sappy a răspuns:

Daca la varsta ta inca cersesti atentie de la cei din jur inseamna ca inca nu esti majora!

| p5ych0 a răspuns:

Si ce te-a impiedicat sa ai parte de toate astea?

| DavidMiron a răspuns:

Uite aici un site de pe care poti citi niste lucruri interesante. Poate te ajuta :

www.minteasicorpul.ro

Poti sa cauti la sectiunea motivatie.

| Alexandramaria2002 a răspuns:

La multi ani cu intarziere. Imi pare rau dar ar trebui sa le spui alor tai ce simti sau sa le spui sa te duca la un medic psihiatru.

| AliGab a răspuns (pentru Alexandramaria2002):

Nu la psihistru ci la psiholog