| anonim_4396 a întrebat:

Barbatul de care ne place isi da seama ca suntem indragostite de el? ma refer daca isi poate da seama dupa privire (asta ma intereseaza foarte mult) dupa zambet. iar daca el nu ne iubeste isi da seama sau aceste gesturi transmise de noi sunt ignorate?

alte semne/gesturi care le facem cand suntem indragostite si le facem inconstient si de are barbatul isi da seama ca noi suntem indragostite cam care ar fi?

un barbat poate fi cucerit cu o privire si un zambet?
p.s barbatul are peste 30 de ani

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu, o privire si un zambet nu-s niciodata de ajuns.
ca sa-i atragi atentia ai nevoie de un sistem de semnalizare comparabil cu cel al unui aeroport pentru aterizari pe timp de noapte, cu milioane de beculete, sirene, comunicare neintrerupta, etc. sad but true!

| SkyPilot a răspuns:

Da, ne dam seama. Dar nu dupa privire si zambet ci dupa toate micile gesturi pe care le faceti. Vedem ca ne priviti mai altfel decat pe ceilalti, ca ne priviti in ochi sau pe furis, ca ne cautati prezenta, ca daca spuneti ceva intr-un grup va uitati in primul rand la cel care va intereseaza, ca ne atingeti usor pe brat sau pe umar, ca radeti din orice la ce spunem noi si va aplecati spre noi, eventual ne atingeti usor cu piciorul sau cu umarul si ar mai fi multe altele.
Daca el e indragostit de tine, va fi atent si va observa. Dar poate sa observe si fara sa fie indragostit.
Nu, nu poti cuceri un barbat doar cu o privire si un zambet.

| raresandrey a răspuns:

Limbajul corpului spune multe, oricat ai incerca sa ascunzi ceva momente de sinceritate tot vei avea, cat despre, a fi cucerit cu un zambet si o privire slabe sanse, daca are 30 ani eu cred ca are o anumita experienta, adica poate vedea dincolo de un suras suav sau o privire cu subinteles asa ca falsitatea nu e o arma pentru a cuceri pe cineva.

| girlemita243 a răspuns (pentru raresandrey):

Nu ma refer la falsitate sau sa il cuceresti pentru bani ...ci pur si simplu chiar esti indragostita de el.

| raresandrey a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea probleme, daca este,, acel ceva,, totul decurge de la sine

| Eduaard a răspuns:

Cum te comporți în preajma lui zice totul.