| Iubirikiii a întrebat:

Acum doua saptamani am luat un pumn de medicamente si am ajuns la spital unde mi'au facut spalaturi si m'au tinut in perfuzie. Dupa cateva zile am aflat ca sunt insarcinata, in aproximativ o luna. Nu as vrea sa fac avort. poate fi afectat copilul de la pastile?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Riscant.
Prostia poate fi transmisa, chiar sub diferite forme de manifestare!

| AFR81 a răspuns:

Vezi, gesturi necugetate nu trebuie facute niciodata si in absolut niciun context. Excluzandu-te pe tine, poti afecta atatea si atatea persoane din jur. Daca, Doamne fereste, copilul se naste cu vreo malformatie, nu stiu cum l-ai mai putea privi in ochi. Du-te la ginecolog si cere sfaturi. Aici n-ai ales locul potrivit.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Deci cad ai o treba de facut altadata sa stii, iei 2 pumni de pastile ca sa fii sigura, nu mai fii superficiala.

| OoBunnyoO a răspuns:

In functie de pastilele luate, da, este posibil.

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie sau la ginecolog si discuta cu ei pentru a vedea ce este de facut.

| Felys a răspuns:

In functie de ce pastile ai luat discuta cu medicul ginecolog si el te va lamurii cel mai bine, dar din ce stiu eu cam nici un fel de pastila nu este recomandata sa fie luata in timpul sarcinii, darmite un pumn odata

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu are rost sa te mintim, da, posibil sa apara probleme.Roagate sa fie bine.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Sanse sunt insa daca doctorii ti-au spus ca e ok atunci nu te ingrijora atat de tare
Cel mai bine ar fi sa tii sarcina sub supraveghere amanuntita!

Succes

| Iubirikiii explică:

Popescu_Eugen_1964 eu am intrebat frumos, nu înțeleg de ce esti rautacios, daca ai venit aici ca sa te bagi in seama aiurea mai bine tine'ti gura.

| Iubirikiii explică:

Va mulțumesc mult pentru sfaturi!