| didi14didi a întrebat:

Am 13 ani. cu toate ca sunt mica, considerati voi... mi s-au intamplat multe cu mama. La 10 ani eu erammm cu fratele meu in germania, a sunat mamaq. si intamplator am auzit ca a divortat de tata. Va dati seama cum m´am simtit. Am ajuns inapoi in tara, si de atuncia tot in cearta sunt cu mama. cearta mare, si f rea. Vara asta am ajuns la politie, mi´am pierdut cea mai buna prietena + alti prieteni din cauza ei ( mama). Nu o mai suport, cateodata imi doresc sa moara ea, sau eu. Esre cearta in fiecare zi. Cum pot sa mi-a scot din minte macar 1 minut. Simt ca ma omoara cu zilele.

Răspuns Câştigător
| thevampirediariesfever a răspuns:

Nu se poate rezolva problema prin,, simt ca ma omoara cu zilele''. Trebuie neaparat sa remediati problema, altfel veti ajunge sa va bateti una pe cealalta.Crede-ma,am avut si eu probleme cu mama, dar nu chiar in stadiul asta s-a ajuns.Doar ca ii dadeam dreptate doar ca sa nu ma certe. Dar acum a inteles ca trebuie sa-mi asculte parerea, incearca sa vorbesti cu ea.Cu cat o eviti, mai mult se raceste relatioa dintre voi si lucrurile se vor agrava. Vorbeste cu ea despre lucruri pe care stii ca le intelege.Incearca sa-i faci complimente (adevarate, nu doar de amorul artei), vorbeste despre hobby-urile tale.Cat despre partea cu prietenii, daca ar fi fost prieteni adevarati, te-ar fi sustinut cand erai la ananghie.Gandeste-te ca e problema lor daca au vrut sa piarda o prietena ca si tine.Nu e vina mamei tale ca lucrurile dintre parintii tai s-au racit.Asta era singura solutie, stiu cat iti e de greu, dar trebuie sa accepti ca adultii iau decizii individual si nu trebuie sa-ti tachinezi mama ca te enerveaza pentru ca s-a despartit de tatal tau!

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai care sunt motivele de cearta? Nu intelegem nimic, pentru ca nu expui care este problema reala. Divortul de tatal tau? Fii mai explicita, te rog frumos, ca sa te poata ajuta lumea. cu un sfat bineinteles.

| xWeasel a răspuns:

Deci moartea n-ar rezolva nimic d-zeu ti-a dat viata folosesteo

| ProjectJackpot a răspuns:

Asculta muzica la casti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti dopuri in urechi sau cind va certati tu esi afara ca sa nu o auzi

| crazy_5962 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si spune-i ce te deranjeaza.Ca sa tio scoti din cap ar fi bine sa iti gasesti cateva activitati, sa te distrezi, sa iesi cu prieteni. Succes!