| ONE123456789 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut niciodata o relatie. Imi spun multi baieti ca sunt frumoasa si sensibila dar nimeni nu ma intreaba daca vreau sa fiu iubita lui. Credeti ca este ceva ciudat la mine? happy

41 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, este ceva ciudat. In buletin. Virsta. PIRNAIE scrie pe tine. (poti sa te combini linistita in schimb cu alta fata, lol)

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

KodrutZ cred ca esti nebun. Du/te la casa de nebuni. Eu am intrebat o parere si nu am jignit pe nimeni! Sa iti fie rusine!

| KodrutZ a răspuns (pentru ONE123456789):

Ti se pare tie ca te-am jignit? Imi pare rau, insa ai o problema de perceptie. Nu ma ofensez, asa ca hai sa iti explic. Pina in momentul in care ai facut 18 ani (sau 16 cu acordul parintilor in cazul casatoriei), relatiile cu tine pot ajunge sa bage un mascul in pirnaie. Se cheama corupere de minori, e in codul penal, si nu scapi decit foarte greu de pirnaie. Nu e musai sa se autosesizeze organul. Gindeste-te ca sa zicem tu ai o relatie cu unul de 18+ (ani, da, ani), toate bune si frumoase, pina ce ala zice ca te paraseste. Frumos, fara sa incerce sa te raneasca. Din pacate, nu merge asa usor, ca tu ai o virsta si esti aprinsa bine de tot si nu prea gindesti coerent/matur. Asa ca ce sa faci? Il provoci la o ultima intilnire, faceti un breakup sex mai violent cit sa fii sigura ca lasa ceva urme de fortaj, apoi scoti certificat medico-legal de viol. Sau fara viol si fara rough sex, te duci si il reclami ca te-a corupt, te-a dus de nas ca tu erai naiva si de fapt n-ai fi vrut, etc. Ala face pirnaie aproape garantat, chiar daca bietul om nu prea era de vina. Capisci?

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Mai baiatule! Ce imi spui tu aici nu prea are legatura cu ce am intrebat eu. Cum sa fac eu sex daca nu am avut niciodata un iubit? Si nu a/si fii niciodata cu un baiat de 18 ani. Nu sunt o carpa ca sa stii. Cred ca vezi prea multe filme horror.

| KodrutZ a răspuns (pentru ONE123456789):

Cine a zis de vreo cirpa ceva? Tu intrebai intr-o intrebare anterioara ca ti se aprinsesera calciiele dupa unul de vreo 20. Are legatura. Nu o vezi tu, asta e partea a doua. Daca tot ti se spune ca esti frumoasa si sensibila si eu-mai-stiu-cum, fii asa. Bucura-te de anii astia si nu iti fa griji pentru chestii inutile. Relatiile mai pot sa astepte, nu e nimic in neregula cu tine. In neregula e faptul ca iti faci probleme, atita tot.
P.S. Vazusi mai jos ca nu intelegeai o problema. Alte fete au pentru ca... de aia. Poate ca pur si simplu au standarde mai joase. Sau pentru ca "asa se poarta". Nu te mai uita in jur atit si uita-te la tine - ce te face pe tine cu adevarat sa te simti bine, confortabil, NORMAL.

| BucurAlex1991 a răspuns (pentru ONE123456789):

Ai dreptate, te-a jignit... cu toate ca tu nu ai jignit pe nimeni.

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Nu mi s/au aprins calcaiele. Am intrebat acea intrebare fiindca eu il placeam dar oricum nu puteam sa fiu cu el. Nu a/m fii fost oricum impreuna. Si chestia cu carpa am spus/o fiindca am simtit ca ma iei la misto. Sunt o fata decenta si nu orice catea. Doar ca sa stii si sa nu mai cataloghezi oamenii daca nu ii cunosti!

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Si inca ceva, stiu si eu legile si nu a/si putea sa pun in pericol un baiat nevinovat, apoi sa fie bagat la puscarie. Nu toate fetele sunt parasute! (scuzati de expresie)!

| KodrutZ a răspuns (pentru ONE123456789):

Nu e vorba de ce faci tu. Tu poti sa nu faci nimic. Legea e idioata. Uite, citisem in presa ca unii s-au cunoscut pe la nu stiu ce cules. Baieti simpli de la tara. In fine, el de vreo 19-20 si ea de vreo 14. S-au vazut, s-au placut, s-au mutat impreuna pe la ai ei, s-au muki-muki, sarcina, nascut, declarat paternitatea, autoritatile autosesizate si baietu' face acuma un pic de pirnaie.

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Eu am vrut sa scot in evidenta ca mai sunt si fete bune si nu a fost frumos ca m/ai catalogat si nici nu ma cunosteai! Cand cineva pune unele intrebari asteapta intelegere, un sfat bun nu asteapta sa fie luat la misto! Peace!

| KodrutZ a răspuns (pentru ONE123456789):

Nu te-a catalogat nimeni. Ai inteles tu gresit formularea. Dar nah, se mai intimpla.
P.S. Apropos de fete bune, m-am uitat pe FB - bucura-te de copilarie cit mai ai din ea si nu te prosti cu machiajul. Iti strici tenul degeaba.

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Nu prea ma machez, doar cu rimel. La ocazii ma mai dau cu fond de ten dar in ziua de zi cu zi doar rimel.

| KodrutZ a răspuns (pentru ONE123456789):

Daca nu tintesti mai sus (ca virsta ma refer), iti spun din experienta mea ancestrala ca majoritatea baietilor "ne-golani" de virsta ta considera ca fetele care se machiaza viseaza prieteni mai in virsta. Chiar si simplul rimel te face sa pari mai in virsta. Nu mai vorbesc de full makeup. Un zimbet face cit o tona de machiaj, rimel, ruj si alte alea.winking

| ONE123456789 explică (pentru KodrutZ):

Da, poate ai dreptate dar aici unde locuiesc eu baietilor le plac fetele care se dau cu rimel. Nici prea prea nici foarte foarte. happy Si nu vreau sa atrag privirile celor mari dar nu sunt eu de vina ca ei se uita la mine. Nu conteaza doar make/upul, conteaza si cat esti de dezvoltat si de matur in gandire!

| neutrino a răspuns:

Da, crezi prea mult in minciunelele baietilor.

| ONE123456789 explică (pentru neutrino):

Nici nu ii cunosti ca sa asiguri ca sunt minciuni. Eu ii cunosc si nu sunt ca alti badarani din ziua de azi.

| danay72 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine si ai timp sa iti faci o relatie.Anumite articole care pot sa te ajute sunt pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu, acei baieti poate te plac, dar nu au tupeu sa faca un pas mai mare, fi mai relaxata cu ei, sa simta ca esti tu

| Eastwood a răspuns:

Nu este nimic ciudat la tine, poate ei cred ca nu esti pregatita sau cu siguranta ii vei refuza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te intreb eu. Vrei sa fii iubita mea? laughing

| ONE123456789 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau dar nu te cunosc! Peace!

| Happyjump a răspuns:

Da, esti prea disperată să ți-o tragi, mai lasă prostiile, ești numai o copilă, nu mai crede în minciunile băieților că sunt și bunăciuni de 20 de ani singure.

| ONE123456789 explică (pentru Happyjump):

Ce sa iti mai cer? Cred ca nu ai inteles care este intrebarea mea! Nici nu se pune problema sa fac sex daca nu am avut un iubit niciodata, mai ales la varsta asta. Dar cu oameni ca tine oricum nu se poate discuta! Daca vreau un iubit nu inseamna ca trebuie sa fac sex cu el. Sa iti fie rusine!

| Vanqu1sh a răspuns:

Pune o poza cu tine

| Perseverance a răspuns:

Imi arati o poza cu tine, si iti spun daca esti draguta sau nu.

Deal?

| ONE123456789 explică (pentru Perseverance):

Iti dau Facebook mai bine: Iasmina Boar

| Perseverance a răspuns (pentru ONE123456789):

Esti draguta, nu mai incerca asa greu sa iti faci prieten.

Toate la timpul lor.

| ONE123456789 explică (pentru Perseverance):

Da, mersi!

| AnaDbv a răspuns:

Vreau sa iti spun doar ca daca ai 15 ani nu inseamna ca esti ciudata sau ca esti mica pentru o relatie. Poate unii dintre acei baieti sunt atrasi de tine dar nu ti-au spus.din diferite motive. Ideea este urmatoarea: daca tu iti doresti o relatie cu un baiat care ti-a spus ca te place atunci e ok! Nu aveti decat sa fiti impreuna. dar daca tu vrei sa fi cu unul dintre ei doar pentru faptul ca nu ai avut o relatie nu e deloc ok! Ai rabdare si cauta sa fii pregatita pentru ce urmeaza. Stiu cat de urat e sa vezi cupluri fericite si sa iti vezi prietenele ca au iubiti dar mai stiu ca nu e deloc ok sa ranesti un baiat pentru simplul fapt ca vrei sa te simti in rand cu lumea. Un baiat nu merita asta, oricate s-ar spune despre baieti. Cu sentimentele unui baiat nu te juca! Este un sfat din suflet pentru ca exact prin asta am trecut eu. Si oricat de greu pare, roaa s-a intors dupa 6 ani de zile si e al dracu de trist sa vezi cum te poate trata un baiat de care ti-ai batut joc. Uita-te daca vrei la intrebarile mele daca esti curioasa de asta! P.S.: asculta-ti inima, uita de ratiune!:-)

| ONE123456789 explică (pentru AnaDbv):

Iti multumesc. Oricum nu am de gand sa fiu cu un baiat doar asa dar eu am intrebat daca este ceva gresit la mine. Nu a/si putea ranii sentimentele unei persoane! Nu imi sta in caracter! Peace!

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns:

Timpul rezolva tot nu te grabi ca va veni si randul tau!

| ONE123456789 explică (pentru Si_Atat_Stefan_1979):

Mersi de sfat. O sa ma bucur cat inca sunt singura! happy

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns (pentru ONE123456789):

Problema este de ce est inca singura! finca nu ai gasit pe cineva cu care sa nu mai fi singura, stai linistita pentru ori cine e cineva, nu dispera o sa apara

| ONE123456789 explică (pentru Si_Atat_Stefan_1979):

Da, deocamdata sunt linistita!

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns (pentru ONE123456789):

La 15 ani te grabesti sa iti faci prieten ....ai sa ai timp de asta mai bucurate de viata!

| ONE123456789 explică (pentru Si_Atat_Stefan_1979):

Nu ma grabesc dar nu inteleg de ce alte fete au si eu nu!

| BucurAlex1991 a răspuns:

Nu, uni baieti sunt timizi sa faca primul pas, adica sa te intrebe daca vrei sa fi iubita lui, dar eu te sfatuiesc sa faci tu primul pas si sa ii zici ca il iubesti, sau sa il saruti. Funda?

| lovelina a răspuns:

Sincer eu nu cred ca ești ciudata deoarece toate prietenele mele se întrebau asa, ele apoi nu le-au atras atenția băieților

| LexaaRawwrr a răspuns:

Nu iti face griji din cauza asta. Nu este nicio problema la tine. Poate D-zeu pregateste ceva mai special pentru tine. :*

| ONE123456789 explică (pentru LexaaRawwrr):

Mersi LexaaRawwrr. Cu siguranta ai dreptate. Asa imi spune toata lumea!

| LexaaRawwrr a răspuns:

Cu mare placere, draguto. :3