| HoTSaucE a întrebat:

Buna!
Am 24 ani si am o problema in a vorbi cu fetele pe care le plac.Nu am mai avut o relatie de aproximativ 1 an de zile (da, stiu...pauza mare) deoarece am preferat ca sa fiu cu o persoana pe care o indragesc decat doar in ideea de a nu fi singur, iar acum cateva zile am cunoscut o fata si o plac foarte mult.Am fost la intalnire, iar problema este ca am unele momente cand ma blochez si nu stiu efectiv ce sa mai spun, mi-e sa nu isi piarda interesul fata de mine si sa ma creada plictisitor sau ceva (nu sunt laughing ). Vreun sfat prin care ma pot "dezvata" de acest obicei?

Răspuns Câştigător
| Andy07126 a răspuns:

Știu că poate suna ciudat, dar trebuie să fii mai detașat. De obicei când îți place de o persoană foarte mult încerci să nu faci vreo greșeală pentru a nu rata șansa de a fi cu persoana respectivă. Depinde și de tipă, dar nu încerca să pari că te chinui să fii perfect. Comportă-te natural, nu îți mai da tot timpul silința(adică da, e okay să mai faci anumite „sacrificii" pentru ea, ca să vadă că o placi sau că ții la ea dar spun „sacrificii" pentru că nu ar trebui să renunți la ceva pentru o tipă, oricât de mult ai plăcea-o), fă-o să râdă (e foarte important pentru că nimeni nu se simte bine atunci când e prea multă seriozitate) nu contează glumele ci modu în care le spui (acum să nu fie glume chiar așa porcoase, dar din nou depinde de tipă).
Ține minte:
-să faci contact vizual cu ea când vorbești(e important, nu te uita în pământ sau în altă parte)
-încearcă să o atingi (vezi dacă te atinge și ea înapoi când îți spune ceva e semn bun, în cazul în care se retrage nu insiști)
-fetele/femeile de cele mai multe ori reacționează după sentimentele pe care le au pe moment(așa că sfatul meu e să nu îți stabilești o intâlnire cu ea, mai ales dacă nu vă cunoașteți bine, la mai mult de o zi, nu știu cât de bine mă fac înțeles da ca idee dacă îi dai mesaj azi îi spui că vrei să vă vedeți mâine, nu poimâine sau mai știu eu când peste o săptămână.
-întotdeauna să fii aranjat și să miroși bine
-să îi faci complimente(dar să nu exagerezi, să procedezi ca și cu sacrificiile, nu îți da silința, fii natural)
Și cam atât. Eu îți urez toată bafta din lume! Știu cum e când dai de o tipă care îți place în comparație cu una cu care doar să fii...
Te mai poți uita și prin videoclipurile lui Based Zeus(link: https://www.youtube.com/channel/UC1PkRYud11ogYDqgdqd23Zw)
Succes!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Crezi ca doar tu te blochezi? Eu sunt insurat de zece ani, si uneori ma mai blochez. Si fie urmeaza cateva momente de liniste, si nu e nimic rau in asta.
Problematic poate fi daca nu gasesti subiecte de discutie cu ea. Daca nu puteti vorbi ore in sir, ma tem ca e ceva subred intr-o posibila relatie. Dar daca sunt doar momente, nu e cazul sa te ingrijorezi.
Si hai sa iti spun ceva intersant: nu ceea ce spun baietii conteaza neaparat. Daca vei tacea, nu va fi atit de grav. Mai grav va fi daca nu o vei asculta, daca nu o vei intelege. Daca taci si o asculti, dind dovada de intelegere totodata, ai un as in mineca, pentru ca fetelor/femeilor le plac sa fie ascultate si intelese.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Din cateva vad eu gandesti prea mult si te stresezi pentru nimic.
Frica de a nu parea penibil,plictisitor sau dorinta de a impresiona nu fac decat sa te faca sa dau gres.
Daca nu stii ce sa zici,fa-o sa vorbesca despre ea.
Cum ti-au zis si altii,nu fi prea serios,mai si glumeste.
Nu exagera nici cu seriozitatea nici cu glumele, pastreaza un echilibru intre ele.
Multi nici nu ajung la intalniri, asta trebuie sa te motiveze putin.
Tipa ce zice, mai iese? Daca da, insemna ca a fost ok!

| BogdanKing27 a răspuns:

Citește cartea Arta Seducției al lui Pera Novacovici.O găsești pe site-ul Stepout. Sper să te ajute.

| GnCosmin a răspuns:

Daca fata te iubeste nu are de ce sa te creada plictisitor.
Btw: cand te blochezi incearca sa schiimbi subiectul sa sa faci diferite glume( eu asa fac

| Giulio_Constantin_2004 a răspuns:

Fii tu insuti