| Andreea3689123 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi si putina intelegere din partea cuiva... eu si prietenul meu suntem împreună de aproape un an, cu câteva luni in urma eu m.am angajat si el si din cauza este nu am mai avut atat timp de vorbit. acum dupa 3 luni in care nu mai munceste nici unu,a fost pe timp de vara el a inceput sa se comporte tot mai rece cu mine; ma refer ca nu vorbeste cu mn,nu ma suna niciodată nu imi da mesaje doar eu fac asta
, iar el inainte ma suna tot timpu sa se asigure ca sunt bine ca nu am pățit ceva. cand plecăm undeva ma punea sa il sun când ajung sa se asigure ca sunt bine,acum nimic,parca nu il mai intereseaza deloc de mn. cu toate ca cand e cu mn se comporta frumos. dar este nu prea des pt ca avem liceu,si mai e si distanta nu prea mare dar e, iar de câteva zile nu prea am vb deloc doar "ce faci?, bine tu?, bine, ce ai mai facut?, nimic " asta e toate conversația moartă zi de zi. il iubesc mult. eu cand incerc sa vb cu el sa il întreb ceva e mereu ocupat. nu pot comunica cu el. iar aseara lan sunat pe la 20:30 a mia zis ca vb mai tarziu am asteptat sa ma sune. nu a facuto nu am facuto nici eu. azi de dimineata am crezut ca poate mie lasat vrun mesaj dar nimic. acum pe seara cand am ajuns am vrut sal cum eu... e bine sa fac asta? Sau sa astept sa ma suna el? Si daca nu o mai face ce fac? Il iubesc prea mult, nu se suparta faptu ca nu mai e al meu

Răspuns Câştigător
| maite13 a răspuns:

Mai bine ti-ai gasi pe altcineva, nu mai insista, e clar ca baiatul nu mai e interesat deloc de tine, probabil iti mai raspunde la telefon/mesaje asa, ca n-are ce face... poate ca deja place sau vorbeste cu altcineva sau chiar si-a facut pe alta. Stiu cum e sa fii in postura asta, totusi incearca sa nu dramatizezi. cu timpul vei trece peste. lasa-l, iti vei gasi pe altul si daca o lungesti mai rau vei suferi, asa incheie acum si suferi mai putin. Gandeste-te ca daca ar ajunge in stadiul sa te insele atunci va fi mai rau, ai suferi mai mult, ti-ai pune mai multe intrebari. Bafta!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un sfat: gaseste-ti pe altcineva, respectivul nu mai este interesat deloc de tine si n-are rost sa mai insisti.

| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa-l lasi pe el sa sune, astepata, macar sa vezi daca are bun simt sa o faca.
Trimite-i un mesaj dragut, in care-i spui ca-l iubesti si astepti sa te caute el, cand se simte bine sa-ti explice ce se intampla cu el.
Dupa acest mesaj abtine-te sa-i mai scrii ceva, lasa-l sa sune si sa explice, nu-l abuza, baietilor nu le plac zorul si nici fortatul, indiferent ca suna peste 1-2 saptamani, abtine-te pana atunci!

| mihai69 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate Sau dacă totuși se-ntâmplă, se poate chema „viol".
happy

| danay72 a răspuns:

Vorbește sincer și deschis despre ceea ce simți și vezi care e motivul. Când vorbești, nu il acuza, ci spune-i cum te afectează aceasta situație. Dar e bine sa faci acest lucru intr-un mediu relaxant, nu la telefon sau când sunteți tensionați.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pare ca nu mai prezinti interes pentru el si e si las ca nu-ti spune concret pozitia lui.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ii poti spune ca te deranjeaza raceala asta cu care tratateaza relatia voastra. Vezi ce face in privinta asta. Daca nu face nimic, atunci gaseste-ti pe altcineva.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie sa fii putin mai intelegatoare. Are si el viata lui personala. Poate o sa te caute el pe tine dupa un timp.

| sommernacht a răspuns:

La ce conversatii absolut plictisitoare aveti, te mai miri ca nu vrea sa vorbeasca cu tine. Incearca tu subiecte noi, daca vezi si asa ca tot mut este nu iti mai bate capul sa il suni. A intervenit obisnuita la voi. Daca tot te supara faptul ca nu mai e la fel, incearca sa il recastigi.