| Bebitza_3599 a întrebat:

Bunasad am nevoie si eu de sfatul vostrusad. Am o prietena cu care sunt colega de 7 ani si acum cateva weekenduri am inceput sa stau pe la ea prin fata... astfel am cunoscut un baiat care pana atunci o placea p colega mea...cunoscund`o inainte mea cu cateva saptamani... dar ea nul placea p elstraight faceinsa dupa ce ma cunoscut pe mine a inceput sa ma placa ea a reactionat cu chestii gen"vino inapoi te iubesc mi-e dor de tine" si sau bagat impreuna... eu intram in fiecare seara p mess pe cand ea nu... vb mai mult cu el. imi zicea"sys" si eu"bro" eram ff apropiati si eu am inceput sa tin la el... ea a fost plecata cu familia la tulcea o seara si el ma mintit k numai e cu ea.intrebandu`ma daca eu tin la el si vreau sa fim impreuna. am acceptat si apoi am aflat adevarul... cu colega mea am hotarat p mess sa nu fie niciuna din noi cu elsigh si ea... a incalcat asta... s-a bagat cu el... ce sa fac acum? sa lupt pentru el? sau sa-l uit pentru totdeauna?:-

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu vrei sa mai lupti pentru un barbat care te-a mintit? Sa fim seriosi, el se joaca cu voi amandoua, va foloseste si va va arunca la aparitia unei noi frumuseti. daca asa iti doresti tu sa fii tratata, atunci lupta pentru el.

| ing. a răspuns:

Doamne, aceea nu este prietena.Cum sa renunte la tine, pe care te cunoaste de 7 ani, pentru un baiat pe care nici nu-l placea?! Eu cred ca este cu el, doar ca sa nu fie el cu tine. Renunta la el... Daca te-ar fi placut cu adevarat nu ar fi fost cu cea mai buna prietena a ta si ar fi fost sincer cu tine! Stai linistita, cu siguranta vei gasi un baiat bun.Acela nu te merita si nici asa zisa ta prietena.Lasa-i sa fie impreuna.Cine se aseamana se aduna. Sunt sigura ca el isi va da in curand seama ce a pierdut.winking

| Ruxyana a răspuns:

Sincer...aceea nu este prietena.care renunta la prietena pentru un baiat...lasa'i in colo... el tot la tine se va intoarce.winking
ascultama pe me...:
tio spun din experienta...asa am patit si eu cu cea mai buna prietena a mea...adica care era cea mai buna prietena a mea...happy

las-o pe prietena ta sa fie fericita...winking...pentru ca va vedea consecintele mai tarziu...cand acel baiat o va face sa sufere.happy
sper ca este un sfat bun:*:*...
ceau:X

| PaisonPink a răspuns:

Uita totulwinking... mai sunt baieti pe lumea astawinkingbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa am patit si eu am fost cu un bait si o prietena de amia o cunosc de foarte multi ani eu cand eram cu el ea se tot dadea la el si pana la urma ei sau combinat ce sa fac

| NomberOne a răspuns:

Urmeaza-ti inima! doua prietene care se cearta din cauza unui baiat! prietene inca de 7 ani.acum poti sa te bucuri de frumoasa prietenie care va continua, sau carer nu a existat niciodata!

| Candyman a răspuns:

Nu vad de ce ar trebui sa te lupti pentru el daca te-a MINTIT ca sa fie cu tine. Nici nu ar mai merita sa il bagi in seama. Si prietena ta nu ar trebui sa iti mai fie cea mai buna prietena

| Grasutza a răspuns:

Cel mai bine nu te baga...Baieti sunt destuli... iar ce e al tau...este pus de-o partelove struck.

| ahaaaaaaa a răspuns:

E o situatie foarte incalcita, din cate vad nici prietena ta nu e o prietena adevarata si nici el nu e serios, eu cred ca va vrea pe amandoua, pe de alta parte cred ca se amuza pe seama voastra! Nu merita sa iti bati capul pentru. el, lasa-l balta nu merita.