| Christinex a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutorul vostru.nu stiu ce sa fac. sa incepem cu inceputul.eram 2 indragostiti, totul era perfect.ne iubeam reciproc, imi scria poezii, imi daruia trandafiri - visul oricarei fete -. am avut totul ca sa spun asa. uneori ne si certam, amandoi fiind foarte incapatanati, dar in cele din urma ne impacam si norisorul roz revenea deasupra noastra. el era foarte posesiv si nu ma lasa sa respir atunci cand ma saruta, ma sufoca. i-am spus s-o lase mai usor, dar mi-a zis ca ma iubeste si nu se poate controla. isi dorea un sigur lucru de la mine, un french. eu nu am putut sa accept.nu suport saliva aceea dulce a partenerului. poate ca experimentand voi reusi sa trec cu bine peste acest "obstacol" in viitor. deci, cum spuneam, ne completam perfect unul pe celalalt, dar el isi dorea acest lucru pe care nu i l-am putut oferi. si plec eu in Croatia pentru 2 saptamani si aflu ca m-a inselat cu alta. prietenii comuni imi spun ca a facut acest lucru pentru ca eu nu am putut sa-i ofer ce-si dorea. m-a durut rau... mi-a cerut sa ne impacam, dar nu am putut accepta sa fiu a 2-a fata din viata lui. eu inca il mai iubesc si plang noptile din cauza lui...merita sa-i acord o a 2-a sansa?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NickiMinaj a răspuns:

straight face tu glumesti? cum asa ceva?

| ThePunisher a răspuns:

Nu stiu de cat timp sunteti voi impreuna, dar dupa parerea mea esti o victima a prejudecatilor inoculate de familie in mintea ta. De cele mai multe ori, nu inseli doar de dragul aventurii, ci inseli pentru ca iti lipseste ceva in relatia in care te afli deja. Faptul ca ii mai acorzi tu o sansa sau nu, depinde de tine, ideea e ca daca nu-i poti oferi un nenorocit de sarut e o problema. Eu unul nu as suporta asta. Dar ma rog, sunt principiile tale, tu stii cel mai bine ce iti place.

| Camyyy_5609 a răspuns:

Pai daca tu crezi ca intr-adevar el te iubestee si ca in lipsa ta a stat ca o fta poate doar sa'i daruiasca altceva care tu nu puteai de ex FRENCH poate el nu facuse FRENCH demultt.si a vrrt sa incerce in lipsa ta nestiind ca tu cand te vei intoarcce vei aafla...Decii eu spun ca merita o sansa la povestioara care ai zis'o.ca voi va iubitii reciproc asta e perfect.dar ca sa se invete minte si daca te iubeste ii zicci astfel "Iti mai acord o sansa dar de acum in colo gata cu inselatu! si punct ca o sa inteleaga el doar daca te iubestee Si app incearca sa il saruti ca nu e atat de "Scarbos"love struck Baftalove struckFundaalove struck

| cherrybomb a răspuns:

Acoradi a 2 sansa. si incearca sa il saruti.happy

| AleD a răspuns:

Dca u crezi ca intr-adevar i pare rau si u o sa te simti din nou bine cu el acordai a doua sansa.eu as mai astepta pic sa vad daca intr-adevar il mai iubesc cum o faceam si daca il pot ierta cu adevarat. daca pot atunci i-as acorda a doua sansa, daca nu, desi doare nu as faceo pentru ca nu mas mai simti nici asa mai bine.as incerca sa ma gandesc la alceva,sa ies cu prieteni,sa ascult muzica, sa citesc, sa fac lucruri care imi plac.atunci nu mas mai gandi cu timpu atata la el si mas simtit din ce in ce mai bine,desi la inceput suna cam imposibil,pentru ca il iubesti. daca i-as da o a doua sansa as fi totusi mai prudenta,as discuta cu el sa vad exact de ce a facut ceea ce a facut, i-as spune cum m-am simti, si as incerca macar o data sal sarutbig grin.intro relatie trebuie sa mai faci si sacrificii ca sa functioneze... daca las prinde ca ma inseala din nou n-ar mai primi nici o sansa orice ar zice sau face.imi pare rau pentru tine si sper ca te-am ajutat:*

| Kámέℓíá a răspuns:

Draga mea in privinta ca ti-a cerut lucrul asta si tu nu ai acceptat si apoi dupa 2 saptamani te-a inselat cu alta. Inseamna ca nu tinea cu adevarat la tine si vroia sa faca unele chestii care vroia sa le incerce cu tinehappy aaa...sa stii un lucru orcati de multi prieteni ti-ar zice orce despre iubitul tau nu-i crede deoarece, nu poti avea incredere in ei pentru ca unii is dusmani dar voi 2 nu stiti, si prietenii baga raca in relatie si daca tis prieteni de mult timp.Si intreaba-l pe el fata in fata sau vecini. happy.love struck...deci sporr! Ai grija de tinehappy.si funda? dar nu cred ca imi dai, eu am dat cel mai prost raspunshappysad:XkissSuuccesstonguelove struck

| Kámέℓíá a răspuns:

Apropo mai dai 1 sansa pentru ca la fostul meu prieten am dat 3 sanse si mai multeoh go on.deci a 2 sansa acordai!love struck

| Neddme a răspuns:

Daca a facut-o odata, ce l-ar impiedica sa o faca iar? Gandeste-te bine la ce simti, daca il mai iubesti si mai ales daca mai poti avea incredere il el de acum in colo. Daca esti sigura ca poti trece peste, vorbeste cu el, spune-i tot ce ai de spus, ce vrei sa-i oferi si ce nu, urmareste-i reactiile si apoi decide-te daca ii dai sa nu a 2a sansa.Ai grija de tinehappy

| Christinex explică:

@styx: bineinteles ca ne-am sarutat, dar nu... french laughing
@Kameliaaa : chiar el mi-a zis asta... si a zis ca ii pare rau. macar a fost sincer. asta e problema