| csmin a întrebat:

Buna!
Am o fata care imi plece, si cred ca si ei ii place de mine, stam impreuna ziua iesim pe afara, chestii din astea, am luat in discutie cu ea despre o eventuala relatie, iar eu am simtit ca ea vrea sa ocoleasca acest subiect, iar in schimb prietenele ei au spus ca au vorbit cu ea si ca si-ar dori acest lucru...acum nu stiu ce sa mai inteleg, v-am spus ea cam evita subiectul
Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

O scoti in oras.

| SkyPilot a răspuns:

Nu mai vorbi, iesiti in continuare. Daca prinzi un moment singur cu ea intr-un cadru mai romantic incearca sa o saruti, dar nu cu forta. Te apropii incet de ea si daca se fereste o lasi in pace. De multe ori o fata care tine la tine este mai rusinoasa.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Intreab-o direct ce ar face daca i-ai cere sa fie prietena ta, chiar daca ocoleste subiectul. Cand sunteti singuri, bineinteles. E mai bine sa stii raspunsul decat sa te amagesti si va aprecia sinceritatea.

| JeJeleu a răspuns:

Sa vorbești deschis cu ea si sa ai incredere in tine