| abcdefgh a întrebat:

Am o mica problema.Imi place mult de un baiat de la mine din clasa.Cred ca si el ma place deoarece cand ma vede imi zambeste(nu exista clipa in care sa se uite la mine, in ochii mei si sa nu mi zambeasca).Ok.Problema sau mai bine zis problemele sunt: 1. El nu prea invata.Adica are capacitatea de a invata, dar nu vrea(are note f mici) Dar mie imi place de el ff mult.Nu ma pot stapani.Cand il vad imi bate inima foarte tare si nu stiu ce sa mai zic.Il plac mult. Ce credeti ca ar trebui sa fac? 2. Eu am 13 ani (si 4 lunibig grin) sunt mica pentru a avea un prieten.Bine ca nu ma gandesc acum la sarutat, si altele. Voi ce ziceti? Ma puteti ajuta la ambele probleme? Promit

Răspuns Câştigător
| Irmmma a răspuns:

Uite cum e.Sunt in aceeasi situatie.In primul rand, daca el te place s tu il placi, vorbeste cu el, la scoala sau pe mess, la modul cel mai serios.Nu e chiar asa de grav s aai un prieten la varsta asta! Asta e doar opinia unui adult oh go on.Deci,cum am zis sunt in aceeasi situatie.Baiatul pe cre il plac, la fel este, nu prea invata si are note mici. Daca te place cu adevarat, si tine la tine poate o sa incerce sa se straduiasca sa invete mai mult. E cand i-am zis asta, mi-a zis ca o sa incerce pentru mine. Oricum, o face pentru el.Banuiesc ca tu inveti destul de bine si te indoiesti ca parintii tai o sa fie de acord sa ai un prieten care nu e ca tine.Nu`i nimic.Deci incercati sa comunicati mai mult! Si cand iti zambeste, zambeste-i si tu.
Cu sarutul e altceva. Un pupic nu costa nimic. O poti face!

Da-mi si mie id-ul tau sa mai vorbimwinking
Sper ca te-am ajutat!

Te pup :*

3 răspunsuri:
| yulia_3998 a răspuns:

Pai in privinta cu notele eu zic sa nu le dai importanta.
nu esti deloc mica pentru a avea un prieten(in ziua de azi)
eu zic ca daca chiar il placi si spui ca si el te place sa incerci sa ii arati ca il placi si sa flitrezi cu el asa poate ca veti fi impreuna.

ps:daca il placi si te place nu rata sansa tongue

deci nu te mai gandi la note si ca esti prea mica fa ce iti spune inima.

funda? pls

| GherilaDFM a răspuns:

Jucativa acolo cu colegii adevar/provocare, si vorbeste cu cineva cand cade randu lui sa intrebe tu sa alegi provocare, iar sa te puna il saruti sau ceva de genu.

| iosifrex a răspuns:

Vezi care te place mai mult