| bADAUANDREEA a întrebat:

Am o problema de criza, iubesc foarte tare animalele si am tinut pisica in casa si probabil nu era destul de curata si mi-a lasat paraziti, purici prin casa,. Am dezinfectat cu sprai pentru insecte dar degeaba.cu ce sa dau? ce sa fac ca sa scap de ei? help mee

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand duci pisica la deparazitat la veterinar. Este aproape imposibil sa o scapi tu de purici.
Tine casa foarte curata, aspira zilnic, spala mai des asternuturile si hainele folosite, tine ordine cat mai stricta. Continua sa folosesti si insecticidul, dar sa fie contra puricilor. In cateva zile scapi de ei.
Si nu cumva sa iti vina idea sa dai cu insecticid pe pisica!