| Raulyo a întrebat:

crying am o problema mare..eu plac o fata de la mine in clasa si ea ma place pe mine,noi voiam sa fim impreuna dar parintii nostri nu se inteleg de loc bine si ne-am dat seama ca nu avem sanse crying crying si chiar o iubesc mult. A venit azi la mine si imi zice plangand : "Trebuie sa uitam unul de altul ca dupa aceea vom suferi mai mult" si dupa aia si eu cu lacrimi in ochi am plecat si nu pot sa uit de ea sad crying are niste ochi asa frumosi si un zambet de milioane.dar,nu o pot uita crying crying in fiecare zi de luni pana vineri ne intalnim, vorbim, clasa isi bate joc de noi ca ne placem si scriu pe tabla "R+O =

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Mestere, ideea e sa rezistati indiferent ce e nasol intre parintii vostri. treaba lor e intre ei, a voastra intre voi. daca ati ajuns sa plangeti e clar ca e o mare pasiune reciproca intre voi. pretuiti-o, nu va lasati intimidati de ce cred parintii sau ce comenteaza colegii. e usor sa rupi o relatie dar e foarte greu sa o uiti si mai ales sa pui la loc ceva mai "agreat". luptati pentru ce aveti si nu va lasati daramati numai asa ca nu se intelege tac'to cu tac'so.
succes!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Mai bine R-J-romeo si julieta.nene ai 15 ani, pana te vei insura mai o sa cunosti vreo 20

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa reveniti cu picioarele pe pamant si sa va intrebati fiecare: "Pentru ce vreau sa fiu prieten cu ea/el? Ce vreau sa fac cu relatia aceasta? De ce mi-am facut o relatie?"
In primul rand voi sunteti mici, si cu dragostea nu-i de joaca. Daca nu stiti ce este dragostea si cum sa o folositi, o sa va raniti unul pe altul, asa cum fac adolescentii de varsta voastra si nu numai. Deci daca vrei sa contruiesti ceva -si aici e vorba de relatia voastra-, trebuie sa iti faci un plan mai dinainte. Trebuie sa ai un scop pentru care vrei sa faci lucrul acesta. Trebuie sa ai si mijloacele necesare.
Fa-ti mai intai scopul: acesta este casatoria.
Aduna-ti apoi mijloacele: casa, servici, varsta, caracter, relatia cu Dumnezeu.(Trebuie sa incepi cu relatia cu Dumnezeu; aceasta iti va forma caracterul(caci nimic altceva nu iti poate forma caracterul decat relatia cu Dumnezeu, cunoasterea Lui in mod personal). Varsta vine de la sine. Invatatul bine la scoala iti va aduce serviciul, iar serviciul iti va aduce casa). Fii deci rational si nu te lua dupa sentimente(adica dupa inima). Sunt multe de spus, dar ma opresc aici.

In al doilea rand, intotdeauna va exista care sa se opuna intr-o relatie -chiar si in relatia cu Dumnezeu, nu numai cu oamenii. Tu trebuie sa faci ce este bine, si nu ce vor unii sau altii. O relatie buna cu Dumnezeu te va ajuta cum sa procedezi si te va face neclintit.

| Lorde92 a răspuns:

LOL? Consulta un psiholog(vorbesc serios). Cati ani ai copile? Si termina cu emoticoane gen ":'(" e enervant sa vezi ca dupa cateva zile cunosti alta fata si vii aici si intrebi cum sa o faci sa te placa.

| Raulyo explică:

Cotosroberto