Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2918884intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Mai
SATI 313.314AFISARI
147.731VIZITE
124.154V. UNICI

Buna! Am si eu mare nevoie de niste sloganuri pentru protejarea mediului inconjuratori! Urgeeent!:*

Multumesc!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Nu stiu dac este exact ceea ce iti trebuie, dar totusi sper sa te ajute.sunt niste citate dar pe care le poti transforma si in sloganuri:

Daca omenirea ar disparea, lumea s-ar regenera la stadiul in care era acum 10000 de ani. daca toate insectele ar disparea, mediul inconjurator s-ar prabusi in haos. – Edward O. Wilson – "parintele biodiversitatii"
    Nu vom salva tot ce ne-ar placea sa salvam, dar vom salva mai mult decat daca n-am fi incercat deloc. – Sir Peter Scott
    Nu te indoi niciodata ca un grup mic de oameni care gandesc si sunt dedicati pot schimba lumea. Adevarul e ca e singurul lucru ce a salvat lumea pana acum. – Margaret Mead (1901 – 1978) antropolog
    Exista destule resurse in lume pentru nevoile umane dar nu si pentru lacomia umana. – Mohandas K. Gandhi (1869 – 1948)
    Multi dintre noi nu se considera activisti ai mediului. dar fiecare persoana e un agent infectios al schimbarii – Dr. Nils Daulaire
    Exista putine sanse de a proteja mediul fara un sens de responsabilitate – Kofi Annan
    De indata ce vedem lumea ca fiind vie, vom recunoaste ca o parte din noi a stiut asta intotdeauna. E ca un fel de patrundere din iarna in primavara. – Rupert Sheldrake
    Un nou mod de gandire e necesar daca oamenii vor sa supravietuiasca – Albert Einstein
    Toti suntem unul – pasari, pante, animale, minerale. Toti suntem diferite manifestari ale aceleiasi energii esentiale. – Alejandro Lerner, scriitor argentinian
    Probabil ca darurile noastre native ne scapa pentru ca sunt atat de evidente – Sue Bender
    Nivelul cel mai profund de intelegere a ecologiei este intelegerea ca suntem parte dintr-un mare intreg, cosmic, din univers – Fritjof Capra, fizician
    Realitatile naturii depasesc si cele mai ambitioase visuri ale noastre – François-Auguste-René Rodin, sculptor
    O natiune care distruge solurile se distruge pe sine. Padurile sunt plamanii pamantului nostru, purificand aerul si dand putere proaspata oamenilor...

• 1 răspuns RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Era unul, tare fain:Salveaza planeta, sinucide-te!