Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754977intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
15 Sep
SATI 236.271AFISARI
120.462VIZITE
108.275V. UNICI
7 Mai 2011
DiDu_7700 intreaba:

Buna! Am si eu mare nevoie de niste sloganuri pentru protejarea mediului inconjuratori! Urgeeent!:*

Multumesc!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    7 Mai 2011 14:04
    bunny112 a răspuns:

Nu stiu dac este exact ceea ce iti trebuie, dar totusi sper sa te ajute.sunt niste citate dar pe care le poti transforma si in sloganuri:

Daca omenirea ar disparea, lumea s-ar regenera la stadiul in care era acum 10000 de ani. daca toate insectele ar disparea, mediul inconjurator s-ar prabusi in haos. – Edward O. Wilson – "parintele biodiversitatii"
    Nu vom salva tot ce ne-ar placea sa salvam, dar vom salva mai mult decat daca n-am fi incercat deloc. – Sir Peter Scott
    Nu te indoi niciodata ca un grup mic de oameni care gandesc si sunt dedicati pot schimba lumea. Adevarul e ca e singurul lucru ce a salvat lumea pana acum. – Margaret Mead (1901 – 1978) antropolog
    Exista destule resurse in lume pentru nevoile umane dar nu si pentru lacomia umana. – Mohandas K. Gandhi (1869 – 1948)
    Multi dintre noi nu se considera activisti ai mediului. dar fiecare persoana e un agent infectios al schimbarii – Dr. Nils Daulaire
    Exista putine sanse de a proteja mediul fara un sens de responsabilitate – Kofi Annan
    De indata ce vedem lumea ca fiind vie, vom recunoaste ca o parte din noi a stiut asta intotdeauna. E ca un fel de patrundere din iarna in primavara. – Rupert Sheldrake
    Un nou mod de gandire e necesar daca oamenii vor sa supravietuiasca – Albert Einstein
    Toti suntem unul – pasari, pante, animale, minerale. Toti suntem diferite manifestari ale aceleiasi energii esentiale. – Alejandro Lerner, scriitor argentinian
    Probabil ca darurile noastre native ne scapa pentru ca sunt atat de evidente – Sue Bender
    Nivelul cel mai profund de intelegere a ecologiei este intelegerea ca suntem parte dintr-un mare intreg, cosmic, din univers – Fritjof Capra, fizician
    Realitatile naturii depasesc si cele mai ambitioase visuri ale noastre – François-Auguste-René Rodin, sculptor
    O natiune care distruge solurile se distruge pe sine. Padurile sunt plamanii pamantului nostru, purificand aerul si dand putere proaspata oamenilor...

• 1 răspuns RSS raspunsuri)
  • 7 Mai 2011 13:56
    fenix_5808 a răspuns:
    Era unul, tare fain:Salveaza planeta, sinucide-te!