| Alisia12345 a întrebat:

Bună am și eu o întrebare soțul meu a intrat pe un site pentru adulți și a văzut un clip cu o persoană care seamănă cu mine insa nu sunt eu știe cineva cum as putea da de persoanele din clip sau de cine a fost postat sau de unde a fost postat vă rog dacă știți ajutați mă

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Daca nu poate trece peste o minciuna, sa se duca tare! Ce sa zic.
Conteaza doar ca tu stii ca n-ai facut, asta e cel mai important! Nu conteaza ce parere are el. Daca esti impacata cu tine, e okey.
Daca te iubea cu adevarat, te-ar fi crezut, sa stii asta de la mine!

Nu s-au terminat barbatii din imprejurimi, sa-si gaseasca pe alta si sa fie sanatos, nu trage de el ca nu are sens, lasa-l sa faca ce vrea.

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu - doar daca munceai la CIA sau KGB aflai

| Mosotti a răspuns:

Nu esti tu, chiar seamana cu tine si atat, multi oameni au sosii fara sa vrea. Si daca nu esti tu, nu conteaza. Lasa-l sa se uite, te place, si deci automat place pe cineva care seamana mult cu tine.
Si oricum si daca ai fi tu, nu poti da de el daca a fost inteligent, nici daca erai de la KGB.

Ca ala iti intra prin n IP-uri din lume si apare cu ala fals, sau mai rau, foloseste un telefon cu cartela anonima, in afara de asta intra si prin 2-3-4 IP-uri si apare cu ala, de nici macar IP de la netul telului nu apare, se duce intr-o alta zona si posteaza ca sa nu cumva sa fie localizat de unde a venit semnalul, posteaza si gata.
Dupa aia arunca cartela, nu va mai folosi acel telefon niciodata si nu-l mai prinzi nici cu 10 KGB-uri.

Evident ca, cartela o va lua de la un automat de pe strada ca sa nu fie vazut pe camere, pe langa ca acu cu masca pe figura, nici cu camere nu l-ai prinde, sa zicem ca ar cerceta astia de unde a luat cartela.
Va folosi un tel altul, NU al lui, ca sa nu-l prinda dupa agenda.

Si gata treaba!
Daca e prost, il prinde, la o adica.
Ex de prosti?
Aia care au insultat politia pe Facebook.
Elevu care a scris urat de profa lui si care a fost sanctionat.

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Eu chiar nu cred că sunt persoane așa importante sau inteligente...ai văzut videoul? mi se par niște persoane fără multă educație...și eu chiar cred că cineva care se pricepe in calculatoare ar putea să îi găsească Ip sau să afle mai multe detalii despre ei.Eu nu știu cum să aflu Ip că aș face o dar am speranța că cineva va citi povestea mea și mă va ajuta

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Mda, si de ce vrei sa afli asta? Si daca afli ce?
Si daca ai afla IP nu afli decat daca ai pile la provideru care a generat IP-ul, sa-ti zica cui a fost alocat acel IP la ora cutare.
Ca daca e IP dinamic, acel IP il poate lua n oameni in perioade diferite.

Site-ul e pe IP static, dar conteaza cine a postat acolo si de unde.
Si daca ai Ip site-ului ai putea afla de site dar providerul unde e site nu o sa-ti dea informatii despre.
Astea pot fi IP-urile

xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.11
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.2
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.3
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.4
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.5
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.6
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.7
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.8
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.9
xvideos.com. 299 IN A 185.88.181.10

Si cu te ajuta? Adica clasa de ip 185.88.181.2 pana la 11 ultimul grup de cifre.

Poti intra aici si bagi numele https://www. xvideos.com/
si dai Analyze, si iti da posibilele IP care se ascund in spatele adresei.
Insa am impresia ca nu da ce trebuie, ca daca era ce trebuie, cand intrai pe https://ip, ar trebui sa te duca pe site, dar NU te duce.

De ex 185.88.181.11 apare ca e din Olanda! Provider de net este ServerStack Inc
Si iar intreb, cu de te ajuta?

Uite aici am vazut despre:

https://www.ip2location.com/demo/185.88.181.11

Nu stiu de ce am impresia ca...astia sunt mai inteligenti decat credem noi!

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Am crezut că pot afla adresa persoanei care a postat videoul sa ii arat soțului de unde sunt persoanele și că nu aș fi putut fi eu

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Nu poti afla ip persoanei, adminul siteului da, stie IP celui care a postat, dar nu ti-l da, il da doar unei autoritati, politie, etc, daca oficial se cere.

Iar daca sotul tau nu are incredere in tine, ce sa zic?! Ce relatie e aia?
Ii zici ca nu ai cum sa fi tu, ca doar seamana, ar trebui sa fie de ajuns.
Iar daca se uita doar si atat, inseamna ca stie ca nu esti tu, daca nu s-a luat de tine.

| Alisia12345 explică (pentru Alisia12345):

Eu cred că cele 2 persoane nu sunt români și dacă aș putea dovedi asta i-aș arată soțului meu

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Nu s-a luat de mine brutal dar își susține părerea și îmi zice că el nu poate trece peste daca nu ii spun cum am ajuns sa fac lucrurile alea...da cum sa trec eu peste știind că nu am făcut așa ceva în viața mea?

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Mulțumesc că ai incercat sa mă ajuți nu as trage atât de el daca nu l-aș fi iubit

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Nu ai ce familie sa salvezi, cu cine? Cu un om care nu te iubeste si nu are incredere in tine? Aia nu e familie, poti face familie cu oricare altul care te iubeste si are incredere in tine, e f simplu.
Si chiar daca l-ai convinge desi nu o sa-l convingi ca nu esti tu, cu alta ocazia la face acelasi lucru si pe alta ramura, ca, caracterul ala e.

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Nu ai de ce sa iubesti asa un om! Nu te umili inutil, oricum nu o sa te creada. S-ar putea sa considera invers ca cine se scuza se acuza.
Si daca nu exista el, iubeai pe altcineva, deci nu e el panaceul universal, poti iubi si pe altcineva la fel.

Ca daca era el buricul pamantului, inseamna ca daca nu era el, n-ai fi putut iubi pe nimeni altcineva, lucru total fals.

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Știu da am trecut prin prea multe alaturi de el și am fost acolo când a avut nevoie de mine și copiii mei nu vreau sa sufere și sunt multe care mă face să mă las umilită

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Pai degeaba te lasi umilita ca nu te crede, oricum va pleca!
Daca vrea, sa faca el investigatii, ca daca-l interesa incerca sa afle, nu trebuia tu sa-i arati ca nu ai facut asta.
Ar fi incercat sa se convinga, macar incerca chiar daca nu ii iesea, insa pe el nici nu il intereseaza!
Poate are pe alta si e motiv sa plece, nu stim. Prea usor renunta.

Ar fi incercat pentru ca vroia sa stea cu tine si spera sa vada ca nu esti tu aia.
Ar fi vrut sa afle adevarul.
Copiii tai vor suferi mai tare intr-o familie unde parintii nu se inteleg! Stiai asta? Ca bila neagra la el o ai si o vei avea.

Ai fost tu acolo cand a avut nevoie, dar el uite, nu da doi bani pe ce ai facut pentru el.

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

El caută în continuare pe diferite site-uri video-uri cu persoane care seamănă cu mine și îmi spune că aș putea fi eu.nu mai pot am obosit nu mi-am dorit decât o familie fericita alaturi de el și copiii nu pot sa zic că a fost primul bărbat în viața mea că aș minți am avut iubiți și înaintea lui și în perioada în care am inceput sa vorbim când el dispărea și apărea în relație am mai fost cu un băiat ...bine aveam 16 ani nu știam ce fac și nici nu am crezut că voi ajunge să îmi fac o familie cu el.El zice că din această cauză nu poate avea încredere în mine pentru că atunci l-am înșelat da noi doi nici măcar nu aveam o relație adevărată.Da de atunci au trecut 10 ani da cred că el chiar nu mă cunoaște cu adevărat. mi-a greșit mult și am trecut peste iar eu acum nu am greșit cu nimic și pierd tot

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Nu pierzi nimic, ce pierzi? Un om care nu te merita.
Daca erai tu de vina si pierdeai un om care te respecta, iubeste si avea incredere in tine, si tu te purtai aiurea, atunci da, pierdeai tot.

Cauta site cu persoane care seamana cu tine sa aiba motive sa se ia de tine, nu se intreaba daca esti tu acolo sau nu esti.
Va pleca si aia e. Iti vezi de treaba ta si de copiii tai. Iar daca nu pleaca, zile bune n-ai cu el.
Eu am fost crescut de mama, tatal meu a decedat cand aveam 9 ani si 2 luni, si am trait binemersi cu mama, deci nu e asa mare problema.

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

Eu nu am avut nici mama nici tata nu ia interesat de mine și nici nu erau împreună am fost crescuta de bunici și nu mi-am dorit niciodată că, copiii mei sa sufere la fel că mine că nu are langa ei ambii parinti

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Pai asta nu are nici o legatura, tu ii iubesti si pot sta cu tine si cu un alt eventual partener cu care sa te intelegi si sa va intelegeti toti.
Nu are treaba cu, cum ai fost tu, ca situatiile nu-s comparabile, de tine nu le pasa la ambii parinti.
La copiii tai nu e valabil ca nici mama si nici tata nu le pasa de ei.
Ca iti pasa tie.

Si pana la urma ai si tu dreptul la viata, hai sa fim seriosi, copiii sunt copii, dar si tu contezi.
Cati parinti nu stau impreuna chipurile de dragul copiilor, si copiii sufera ca simt ca parintii nu se inteleg.
Asta cu copiii de multe ori e o masca, real cei ce nu vor sa renunte la partenerii lor care nu-s ok, nu vor din dependenta de ei de fapt.
Ca cine nu se intelege pleaca, sunt sute de milioane care s-au despartit, si copiii au fost bine mersi, a fost mai liniste, ca nu se mai certau parintii intre ei.

Si cum am zis, oricum el pleaca fiind convins ca tu esti aia din film. Sa vedem la cine pleaca, ca alta crede ca e mai buna?
Mai bine isi vedea de familie si sa fiti impreuna si sa fie bine.

| Alisia12345 explică (pentru Mosotti):

O să își de-a el cu seama ce a avut și ce a pierdut da va fi târziu

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Ete o sa-si dea seama, il doar in pix, isi gaseste alta si isi vede de viata lui. Ba chiar poate se mai elibereaza de niste obligatii.
Dar vom vedea.
Ca daca ii pasa, nu isi lasa familia, ca nu e bebe prost sa nu isi dea seama.

| Mosotti a răspuns (pentru Alisia12345):

Daca nu poate trece peste o minciuna, sa se duca tare! Ce sa zic.
Conteaza doar ca tu stii ca n-ai facut, asta e cel mai important! Nu conteaza ce parere are el. Daca esti impacata cu tine, e okey.
Daca te iubea cu adevarat, te-ar fi crezut, sa stii asta de la mine!

Nu s-au terminat barbatii din imprejurimi, sa-si gaseasca pe alta si sa fie sanatos, nu trage de el ca nu are sens, lasa-l sa faca ce vrea.

| Freya1 a răspuns:

Baaai frate nai cum.Am citit comentariile de la tine si daca e pe bune chestia asta sa stii ca sotul tau are probleme psihice sau vrea sa scape de tine.
Păi nu ai si tu semne distinctive pe corp sa vada ca nu e corpul tau? Semen leit cu aia? Dar de fapt, eu cred ca tu nu ar trebui sa iti bati capul sa ii dovedesti, cred ca ar trebui sa ii spui sa divorteze daca asa vrea si cu asta basta.

| Alisia12345 explică (pentru Freya1):

Nu am semne unde ar putea să se vadă in clip am alunițe da sunt mici nu s-ar vedea...nu știu ce să zic și eu am crezut că vrea să scape de mine și l-am întrebat dar mi-a răspuns că mă iubește dar nu poate să treacă peste și să recunosc că sunt în video lucru pe care nu îl fac pentru că nu sunt eu chiar daca asta ar duce la destrămarea familie.il iubesc mult și îmi iubesc copii și as face orice sa ii pot dovedi că nu sunt eu!

| Freya1 a răspuns (pentru Alisia12345):

Eu ti-am spus, cred si consider ca el are alte planuri in cap iar prin ceia ce face denotă asta.
Parerea mea este ca nu ai de ce sa te strofoci intratata pentru un om ce consideră că tu te-ai culcat cu cineva si te-ai lasat filmată si pusa pe internet.Nu mai crede vrajeala cu te iubesc, ca daca te iubea nu se gândea la bazaconiile astea.

| OldSoul a răspuns:

Pai, vezi ce informatii gasesti in clipul respectiv, eventual dai o cautare la clip, prin diferite surse poate aflii si numele actritei.
Daca il aflii e mai usor sa-i demonstrezi ca nu esti tu.

| Alisia12345 explică (pentru OldSoul):

Nu se vede nici un semn al femeii daca dai mai aproape de brumează imaginea

| Sekim a răspuns:

In lume exista aproximativ 6 oameni care arata exact ca tine sau similar. Atata timp cat nu esti tu, nu se foloseste numele tau, adresa ta, nu poti da in judecata o persoana sau sa faci ceva in privinta asta. Doar arata ca tine, e viata ei personala si face exact ceea ce doreste cu ea. Daca sotul tau a intrat pe un asemenea site si s-a uitat la o persoana ca tine cred ca ar trebui sa ii acorzi o mica atentie lui, nu fetei din clip rolling on the floor

| Alisia12345 explică (pentru Sekim):

Eu înțeleg lucrul asta insa el crede că sunt eu și nu vrea să înțeleagă că nu sunt eu și vrea să ne despărțim de aceea îmi doresc să pot să fac ceva ori ce sa dau de oameni aia că să îmi salvez familia

| Sekim a răspuns (pentru Alisia12345):

Nu vreau sa jignesc sau ceva dar cam prostut asa sotul tau, lasa o poza cu actrita respectiva aici si incerc eu sa o gasesc.

| Alisia12345 explică (pentru Sekim):

Ii un video în care femeia nu ii se vede fata numai din profil

| Sekim a răspuns (pentru Alisia12345):

Pai da mi video ul ca sa te pot ajuta, sunt milioane de video, din ce ai spus tu aici vrei sa ghicesc care e? rolling on the floor. Lasa link si o cautam, link ul e esential

| Sekim a răspuns (pentru Alisia12345):

Sa gasesti persoanele din video, nu ai nicio sansa. Videoclipul a fost urcat acum 3 ani pe acel site si probabil a fost preluat de altundeva, ceea ce inseamna ca videoclipul are multi ani. Pe langa faptul ca videoclipul este vechi, persoanele din video nu sunt actori ci doar un cuplu ce a imortalizat actul sxual. Poate reusesti sa ii dai o explicatie sotului tau, poate arata-i diferit atunci cand a fost urcat videoclipul si ar fi destul de logic sa nu fii tu. Pana la urma, daca s-a casatorit cu tine ar trebui sa aiba incredere in tine, exista persoane in lumea asta care arata ca el si au iubite, asta ar insemna ca si el e vinovat si inseala.

| Alisia12345 explică (pentru Sekim):

Tocmai că nu mă crede el zice că eu sunt și că e sigur că seamănă mult cu mine ...nu știu exista vreun studio sau cineva care ar putea să mărească imaginea sa se vadă și clar sau să scoată muzica aia sa se audă vocile mai clar?

| Sekim a răspuns (pentru Alisia12345):

Exista asemenea studio uri insa atata timp cat nu vorbesc deloc in video e irelevant si tot nu te va crede. Muzica aia e o dovada cam clara ca aia nu sunt romani si videoclipul e foarte foarte vechi. Din pacate fata femeii nu se vede si nici nu are semne distinctive pentru a le folosi ca argument. Sincer, sunt extrem dar extrem de curios sa aflu cum a gasit sotul tau asemenea video rolling on the floor. Parul femeii are o nuanta usor roscata, ai fost roscata pana acum? Uita te la forma urechii, poate te ajuta, uita te la marimea fundului, la forma saniilor, trebuie sa fie ceva diferit dar greu de sesizat.

| Alisia12345 explică (pentru Sekim):

Sunt diferențe la urechi dar el nu le vede și eu i-am zis parul nu l-am avut roșcat niciodată sunt bruneta la sâni sunt diferențe dar iar el zice că probabil aia are sutien iar la fund zice că și eu l-am avut așa chiar nu știu la cine să apelez să mă ajute...cunoști vreun studio care se ocupa cu așa ceva? se aude ceva voci in clip daca stai foarte atent sau nu știu unde as putea găsi melodia aceea

| Sekim a răspuns (pentru Alisia12345):

Ca sa gasesti melodia poti incerca sa folosesti aplicatia,, Shazam ``. M a m interesat si nu poti scoate melodia de pe fundal decat daca este inregistrata la microfon si nu este cazul asa ca un studio nu te-ar putea ajuta. In plus pe parcursul clipului nu se aude nimic concret si din ce spui tu aici sotul tau chiar incearca din greu sa plece de langa voi. Se poate sa nu fie asa si sa fie doar superstitios dar daca nu gasesti ceva dovada care sa l convinga eu cred ca ar trebui sa joci la cacealma si sa ii spui : eu vad ce incerci sa faci, vrei sa ne despartim si cauti motive sa pleci, pleaca daca asta vrei ( sau improvizezi tu un text in care sa se vada ca esti convinsa ca el face asta intentionat )

| Mopmop a răspuns:

Cred ca asta e doar un motiv ca sa caute cearta si posibil o despartire! Asa incat vorbeste cu el si intreaba-l daca are sange in instalatie sa discute problemele voastre! Asta e doar inceputul... sau poate a mai avut faze nasoale.

| Saiko10 a răspuns:

Cel mai probabil esti troll, dar daca chiar semeni asa de mult cu persoana aia intra pe site ul asta https://pornstarbyface.com/ si pui o poza cu fata ta, si el iti va gasi pornstaruri asemanatoare cu persoana din poza.

| Alisia12345 explică (pentru Saiko10):

Problema îi că acele persoane par a fi niste amatori in niciun caz nu staruri sau actori

| Mosotti a răspuns (pentru Saiko10):

De ce ar fi troll?!

| tzionut a răspuns:

laughing asta e tare. Draga sincer m-am uitat si nu se vede fata. Cum naibii stie sotul tau ca esti tu. Mai mult tipul care a postat videoclipul e din mexic si la postat acum 3 ani. Poti incerca sa stai in aceeasi pozitie langa monitor ca sa faca comparatie, ma indoiesc ca fundul sanii si burta ta sunt identice cu ale tipei.
2. muzica din clip e de cacao,

| Alisia12345 explică (pentru tzionut):

Pai am sâni mari și eu, am 3 copii deci la un moment dat am avut și burta și cu poziția aceea am încercat da el nu vede decât ceea ce ii acolo nu știu ce să mai fac am căutat și melodia da nu o găsesc el zice că la un moment dat mi se aude vocea da mie mi se pare că e din melodie vocea in momentul ăla daca as găsii remixul as putea sa ii arat

| Alisia12345 explică:

Nu știu ce să mai fac, ip as putea să îl aflu a lui persoana care a postat videoul sau email lui de pe acel site?

| Alisia12345 explică:

Sau nu știu exista vreun studio care mă poate ajuta sa scot muzica de pe fundalul clipului și să rămână vocea persoanelor sunt câteva secunde in care se aude că se vorbește însă nu se înțelege cel puțin eu nu înțeleg nimic soțul în schimb zice că îi vocea mea.adaug spunând că pe fundal se aude un remix foarte tare. Sau macar să poată să mărească imaginea fara sa se strice sa vad poate are ceva specific ei ceva ce eu nu am să vadă că nu mint! va mulțumesc anticipat! eu îl iubesc foarte tare și nu vreau sa îl pierd