| TuAngel a întrebat:

Am si eu o intrebare,va rog sa imi raspundeti sincer cu "da" sau "nu". Doar atat, fara alte comentarii.Intrebarea este:daca nu v-ar place aspectul unei persoane,dar ati iubi felul ei de a fi, ati mai continua sa aveti o relatie cu acea persoana tinand cont ca aspectul conteaza foarte mult pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Isolde a răspuns:

Da, si spun din proprie experienta, ajungi sa-i indragesti si aspectul fizic in timp daca intr-adevar simti acel ceva pentru persoana respectiva.
Am ajuns asa timpuri cand nu poti sa te alinti si sa arunci cu oameni buni in stanga si in dreapta, pana la urma, daca iti aduce fericire, peste ani de zile, o sa simti tot acea fericire si nu o sa mai conteze aspectul fizic.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi nu putem fi cu cine am vrea logic ca mereu am vrea sa avem pe cineva mai bun de asta exista despartiri, dar find mai putin frumosi facem compromisuri, eu find lipsit de incredere feminina nu pot avea o relatie cu cineva feminim, la mine unde nu e incredere /adevar nu e nimic, totul sau nimic, pentru sex ca am nevoia asta, sasi raspund nu as continua daca ar arata naspa

| neutrino a răspuns:

Atunci cand iubesti pe cineva, iubesti totul!

| Doub a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Chiar daca nu vrei comentarii, eu nu inteleg ceva: cum ai ajuns sa fii deja intr-o relatie cu acea persoana daca nu te atrage fizic?
Ca daca nu te-a atras de la inceput, clar nu incepeai o relatie amoroasa.
Iar daca pe parcurs ti-a trecut atractia, nu mai exista iubire...a ramas doar iubirea platonica, care nu isi are rostul intr-un cuplu.

Si da ca iti raspund: daca deja sunt intr-o relatie cu acea persoana, normal ca as continua relatia...ca doar nu am orbecait pe intuneric pana la punctul acela si acum mi-am dat seama cum arata fizic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu

| AGreatMan a răspuns:

Da,daca nu vrei mai mult de la persoana respectiva(gen relatii sexuale sau altele)

| TuAngel explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.M-ati ajutat sa iau cea mai importanta decizie.

| PenguinLover a răspuns:

Da. Cand iubesti pe cineva treci cu vederea de aspect