| djalexandrual a întrebat:

am urgent nevoie de un raspuns.Prietena mea a foat azi la medicul de familie pentru ca se simte foarte rau si ar fi vrut sa-si ia macar 1-2 zile de concediu.Cand a ajuns la medic, aceasta spunandu-i ca ce-i trebuie ei concediu ca numa ce si-a luat ( si-a luat concediu acum 3 luni 1 zi doar)nici nu a consultat-o nici nu i-a facut o reteta doar a scos-o afara si a trimis-o la munca sa-si ia ceva foaie de la HR. Unde as putea reclama incidentul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La C.N.A.S. și / sau Colegiul Medicilor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce incident sa reclami?
Ca nu a vrut sa-i dea concediu medical fals, prietenei care nu-i bolnava?
La medic te duci sa te consulte intai, si de esti cu adevarat bolnava, iti da el concediu medical, dar cum fata nu a apucat sa-i spuna de consultatie si a trecut direct la concediu medical, a fost foarte evident ca doar asta voia de altfel si deci, a primit ceea ce merita.