| Maria_Ana_1997_bp2N a întrebat:

Bună.
Aș avea nevoie ajutor.
Am o relație de ceva timp cu un baiat ne iubim.
Chiar am hotarat sa ne mutam si impreuna.
Problema e ca el e foarte atasat de familia lui în special de sora si mama lui.
Azi de exemplu a mers în vizita la ele.
Si nu prea am vorbit mai deloc.
Nu ma suna sa ne vedem doar cateva mesaje, ceea ce pana acum nu faceam.
Din contra toata ziua ma suna, mesaje.
In schimb azi m-am simțit data la o parte, mai ales cand am auzit de la el fraza " A trecut ziua si nu te-am sunat? M-am luat aici cu ele ".
Sa fie asta gelozie din partea mea?
Cum as putea rezolva chestia asta?
Nu vreau sa ma cert cu el de fiecare data cand merge in vizită la ele si ramane blocat acolo.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aoleu asta e motiv de cearta? foarte bine, inseamna ca e familist si o sa tina si de familia cu tine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te-a sunat o zi, pentru ca a fost cu familia, iar tu ai chef de cearta laughing
Sa nu-mi spui ca din ziua asta, tu ai tras concluzia ca e "prea atasat" de familia lui.
Esti incredibil de geloasa, iar rezolvarea e la psiholog.
Inteleg ca te-ai obisnuit cu atentia lui, dar o relatie de lunga durata cere spatii de genul asta, in care sa poata fiecare din voi, sa-si continuie si viata de dinainte.

| T0T a răspuns:

Exagerezi și clar nu ești capabilă să gestionezi o relație. Ceva îmi spune că nu va merge.

| Freya1 a răspuns:

Daca doar le ajuta sau pentrece un pic de timp cu ele nu ai de ce sa fi suparata pentru ca e normal.
Daca in schimb te neglijaza mereu, le ia apararea, il influenteaza cu ceva, sta dupa fusta lor atunci da este dreptul tau sa fi deranjata.
Singura cale este comunicare. Spune-i frumos ce te deranjaza si de ce, ascultai parerea si ajungeti la un consens.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu ai motive să fii supărată.

| 2EXA a răspuns:

Pur si simplu cauta-ti si tu de lucru si ocupa-ti timpul cu ceva incat sa treaca mult mai repede. Iubitul tau merge acolo deoarece probabil le mai ajuta cu ce poate, le sustine si asa mai departe.Nu ai de ce sa vi geloasa ca nu ai pe cine.Este familia sa si trebuie sa isi aloce timpul.Stii si tu perioada aia de 14-17 ani cand credeai ca tu le stii pe toate si te certai zilnic cu parintii, ei bine apoi urmeaza perioada in care ai nevoie de ai tai, te intelegi altfel la un alt nivel etc.
Pur si siplu asta iti recomand, sa iti cauti si tu de lucru cat timp el este plecat de acasa si nu trebuie sa ii faci faze si sa va certati daca nu iti raspunde la mesaje. Daca este un tip serios si te iubeste nu te va insela. :*