| IthinkIly a întrebat:

Cred că ne-am despărțit,eu și prietenul meu și mâine ne vom vedea la liceu. Nu știu ce-aș putea să fac, vreau să ne împăcăm pentru că țin la el,dar nu știu cum.L-aș băga în seamă, dar nu am mai vorbit de câteva ore și nu știu ce i-aș putea spune.Ceva idei? adică, pnm, nu știu. ceva?

Răspuns Câştigător
| papuciirupti a răspuns:

De cateva ore? omg, nu este nimic rau in asta. poate aveati nevoie de o mica perioada de gandire. dai acum un mesaj, o sa se bucure iti spun eu din experienta mea, dai motive ca exista doar el si atat. lasa de la tine da-l in masa de orgoliu ca si eu am pierdut multe din cauza orgoliului. haide curaj. sa nu uiti sa imi spui peste 5 min ca totul e bine. bafta si o sa intalniti mereu coborasuri. ti la el? da! nu-l lasa pentru ca il vrea alta si tu nu vrei asta. happy

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

"Cand cineva nu-ti apreciaza prezenta, fa-l sa-ti simta lipsa."

| SkyPilot a răspuns:

Il bagi in seama, esti naturala ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, il imbratisezi, poate ii dai si un pupic sau il saruti daca asa este obiceiul intre voi. Nu spui de ce crezi ca v-ati despartit, dar este foarte probabil ca si lui ii pare rau si nu stie cum sa te impace. Fa tu primul pas, lucrurile vor merge mai repede. Daca il vezi ca ezita spune-i ca tii foarte mult la el si ca ar fi pacat sa va pierdeti dintr-o neintelegere minora.