| nexT_2456 a întrebat:

Cum sa-i spun la o fata ca vreau sa fiu cu ea? Mi-e teama sa nu ma refuze, si eu sunt si genul acela mai "glumet" care nu i-a orice in serios, si mi-e teama ca poate nu are incredere in mine ce-i spun! Asa ma inteleg destul de bine cu unele fete, dar mi-e este greu sa fac pasul urmator, sa le spun ce simt pentru ele, sa nu rada de mine, sa le spuna si la alti! Ce sa Fac?

Răspuns Câştigător
| Windswept a răspuns:

Castiga-i increderea mai intai.Eu unul de obicei cand intreb o fata ceva intreb ca sa aflu ce parere are despre mine ca sa vad cum e genul dar fara ca ea sa isi dea seama. Uneori trebuie si ceva timp.A, da nu ii spune indirect si pastreaza-ti calmul...Succes.

5 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Spune-i ca o placi si intreab-o daca si ea simte ceva pentru tine. Isi va da seama ca vrei sa fiti impreuna.
Dar spune-i in fata. Una din cele mai enervante greseli pe care le faceti voi, baietii, e faptul ca intrebati pe mess sau prin sms. Pareti nesiguri pe voi.
Eventual, invit-o undeva, la un suc ceva, si intreab-o dar nu o lua direct.

| Teo a răspuns:

Parerea mea e ca ia-ti sufletul in dinti si du-te la ea si intreab-o de pierdut nu ai nimic de pierdut de castigat ai.Aici poti sa castigi sau sa ramana totul la fel.Nu ai nimic de pierdut.
Mult succes cu fata.winking

| TheWorstNightmare a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu ea si cand crezi ca esti pregatit intreab-o, dar sa nu fie si alti colegi, prieteni sau cunostinte, daca te refuza te vei face de ras in fata lor, asa ca sa fiti doar voi doi cand o intrebi.

| madycool93 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa stai aproape de ea o zi 2 si apoi sa megeti amandoi intr-un loc putin mai departat de prieteni tai si ai ei si sa-i spui ca este draguta si ca vrei sa fi cu ea

| LollaBolla a răspuns:

Sa o Intrebi? Da ce esti bunicu?
Nu o mai intreba... sarut-o direct si isi v-a da seama ca vrei sa fi cu ea... oricum succes!