| Șteo³³3 a întrebat:

Buna!
De cateva nopti visez moartea tatalui meu. Ma visez pe mine stand langa sicriul lui si plangand. Eram foarte atasata de tata, dar de cand visez acest lucru mi-e frica sa ma apropii de el. Vreau sa stiu daca o sa i se intample cava rau mai ales din vina mea. Va rog ajutati-ma!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Hei,

Visele nu sunt asa greu de interpretat pentru ca au legatura cu ce ti s-a intamplat, poate chiar in ziua respectiva. Poate doar ai vazut / auzit ceva, poate ti s-a intamplat ceva.

O sa-ti dau cateva repere sa te ajute.

Tatal intr-un vis reprezinta constiinta ta. Este capacitatea ta de a face alegeri bune. Ar putea inseamna si sentimente pozitive fata de o decizie deja luata.

Tatal mort = decizii care nu au dus la rezultatul asteptat.

Plansul este reactia la la esec, tristete, frustrare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu o sa i se intample nimic, sunt doar vise de noapte, generate de frica ta de anul-ti pierde tatal.
Incearca sa ti-l imaginezi vesel si bine dispus, sa vezi ce bine o sa-l visezi noaptea!

| Lawliet14 a răspuns:

Cere ajutor la biserica! Singurul lucru pe care trebuie sa-l mai faci pe langa acesta, e sa-l respecti. Atat, in rest Dumnezeu decide ce se intampla. Insa pentru ca visele sa dispara, ti-am zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Nu i se va intampla nimic stai linistit/a. Esti atasat/a de taat si nuaccepti ca odata si odata nu va mai fi, va veni vremea cand se va duce. Chestia ca nu te poti apropia de sicriul lui, este exact frica ta de a te simti vinaovat de ce i se va intampla. La fel si eu, la fel si altii cand au acest..stres ca sa zic asa, adica chestia ca cel drag se va duce odata si odata, viseaza c astfel de vise.

| Paula_Mădălina_1989 a răspuns:

Nu îți fa griji.Si eu am avut aceeași problema.Cand I-am povestit mamei problema mi-am spus va se spune e din bătrâni ca dacă visezi pe.cineva mort înseamnă ca va trai mult și bine. Poate te simți prea atașată de el. Daca mai visezi cândva ca moare gandeste-te la ce ti-am spus mai sus.Mult Noroc ☺