| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,de Craciun si de Revelion vreau sa merg la prietenul meu,dar nu ma inteleg asa bine cu mama si nu stiu cum sa ii zic sa ma lase, mi-a zis deja o data ca nu ma lasa dar nu vreau sa stam separat si e destul de greu de convins. Sa ii zic la prietenul meu sa o sune sau?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca tu esti mica si el mare sansele sant scazute sa te lase pentru ca stie ca faceti o prostie pe ascuns, in caz ca aveti peste 18 ani amandoi pleaca fara voia ei la el

| Neo12 a răspuns:

Cheamă-l la tine şi spune-i să vorbească cu ea. Dar pune-l să-i ia şi o floare ceva sau ceva ce-i place ei sau ştii că-i trebuie. Discutaţi frumos cu ea, încercaţi să vă daţi bine pe lânga ea, dar aveţi grijă ce faceţi la el ca să n-o superi după.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si insista sa o convingi pe mama ta sa te lase la prietenul tau

| frostxtq a răspuns:

Eventual adu-l pe prietenul tau la voi acasa sa vorbiti amandoi cu mama ta. E posibil sa se enerveze daca o suna, mai bine sa il vada in persoana si sa vada cat de mult isi doreste si el sa petreaca revelionul cu tine. Spune-i sa fie politicos, educat si eventual sa vina cu un buchetel de flori. O va cuceri.

| TPUuser199 a răspuns:

Spune`i e vrea sa auda. Si cred ca vrea sa auda ca vei fii cuMINTE big grin Bafta.

| Dracoola a răspuns:

sa zicem ca nu te va lasa. Va afecta asta in vreun fel legatura pe care o ai cu prietenul tau? Ma indoiesc. Daca nu vrea sa te lase nu-i cazul sa faci din asta o drama. Da, ar fi bine daca prietenul tau ar vorbi cu mama ta. Pana la urma este si treaba lui.

| Rebeka88 a răspuns:

Mai de graba sa o sune parintii baiatului