| lolabolanola a întrebat:

Buna doresc sa imi raspundeti neaparat.numele meu e laura si am 14 ani.am voie 30 min pe zi la calculator iar parintii mei sunt foarte duri daca iau o nota mai mica de 10 la scoala ma dezbraca si ma bat la fundul gol daca ma aud ca caomentez vin si ma pedepsesc sa stau 2 ore in genunchii pe coji de nuca si zic ca lo asa li se facea nu este zi in care sa nu mananc bataie la fundul gol cu cureaua odata am iesit afara cu prieteni si era si un baiat cand am ajuns acasa m-a batut si m-a pedepsit 3 ore in genunghi cu mainile sus. ajutati-ma nu mai rezist.va og ziceti-mi ce sa fac am 14 ani totusi.nu pot discuta cu ei deoarece mi-au zis ca daca le zis ceva mananc bataie dubla.seara trebuie sa ma culc la 8 deoarece cand ma duc in camera ei la 8 si 5 vin sa ceceteza si sa vada daca dom daca nu dom vin langa mine si-mi dau cateva palme ma trag de par, urechi, ma pun sa stau pe burta si imi dau de 15 ori cu curea la fund. sper ca ma veti ajuta.cand see enerveaza rau pe mine ma pun sa dorm dezbracata pe jos.

76 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunță Protecția Copilului, 0800 8 200 200, apel gratuit!
Nu trebuie să ai o așa viață.
Pa, pa.

| ignore a răspuns:

Du-te l bunici rude pleaca de acasa departe de ei

| EuSiCuMine a răspuns:

Fa o plangere la protectia copilului desi imi vine greu sa cred toate cele zise :*

| jojo_2491 a răspuns:

Suna la 116111, telefonul copilului, este gratuit si spune-le ce se intampla.vei fi ajutata imediat.

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Buna iubita, imi pare rau ca citesc astfel de lucruri dar daca ai astfel de parinti ar fi indicat sa vb cu directorul scolii sau cu diriginta; dumnealor pot alarma autoritatea tutelara; stiu ca indiferent cat de rai sunt iti e greu dar trebuie sa te gandesti bine daca accepti in continuare violenta lor care te va lasa cu traume psihice sau vei lasa statul sa te apere; ai grija de tine! CURAJ

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Ori ai o imiginatie foarte bogata ori te-ai uitat prea multe filme.Sincer nu cred ca este posibil asa ceva, ai innebunit cum sa-ti faca asa ceva? Si cum de ai 14 ani si stai cu mainile in san?! Suna la protectia copilului, cere-ti drepturile!
La revedere!happy

| xCatastrophe a răspuns:

Pffiuu si ai mei m`au batut cand am varsat siliconul pentru masina adica cateva palme la fund si tras de par si ziceam ca tata e rau mai bine fugi de acasa sai ia un cutit fa ceva nu sta nu ai picioare sa fugi? Cand pleaca vreodata sau dorm sau oricand ia un telefon valabil si suna la 116111 si fugiiiiiiii... Daca asti sunt parinti atunci afara ploua cu bani. Deci singura cale este sa fugi de la ei. sau spargele capul cu o teava sau un bolovan

| DiaNa357 a răspuns:

Buna:**
Dumnezeule,, nu pot sa cred ce iti fac!
Te bat in fiecare zi?!?!?!?!
Eu te as sfatuii sa iti iei o prietena si sa mergi la protectzia copilului.Pt ca asa ceva nu poate sa idure nici un copil!
Eu anul scolar ce a trecut am facut civica, si acolo ne spuneau ce drepturi au copiii si mai multe.
Asa ceva nu este legal, trebuie sa mergi neaparat la protectzia copilului si sa le povestesticeea ce iti fac parintzi acasa.
Daca nu ai curajul sa mergi, ashteapta pana incepe anul scolar si du-te la o profesoara de civica(daca aveti) si spune-i ce ti se intampla si te asigur ca te va ajuta.
La mine asa se intampla, profa de civica mereu ne zice ca daca avem ceva probleme sa mergem la ea sa i le spunem(nu chiar toate problemele).

Sper ca te am ajutat:*:*:*

| EzoPunctt20 a răspuns:

Buna! In primul rand, sa stii ca imi pare f rau! Parerea mea este sa vorbesti cu un profesor de incredere[de preferat cu diriginta] si spune-i exact ce se intampla. Roag-o sa fie discreta cu aceasta problema! Ea va stii ce este de facut. Asta 1. 2) Daca ai pe cineva de incredere in familie du-te si vorbeste cu el/ea si sfatuiti-va! 3) Vorbeste URGENT cu psihoogul scolii! Nu numai ca cineva va lua masuri dar asa vei reusi sa te mai si calmezi. Fa toate aceste lucruri[mai rezista putin], iar daca nu merge nimic, nu mai ramane decat sa suni la protectia copilului! Astfel de lucruri nu sunt normale!
Mult succes, si nu uita : nu mai astepta, ia masuri urgent!

| PrecioussGirl a răspuns:

Du-te la protectia copilului straight face asa ceva nu este posibil.
asta daca ce ai scris tu este adevarat.
vorbeste cu cineva din familie de incredere (matusa bunici etc), cu dirigita de la scoala.
sau poti contacta un psiholog iar acesta iti va da un sfat.

| express11 a răspuns:

Protectia copilului

Răspuns utilizator avertizat
| TheLastSmile a răspuns:

Pai suna la protectia copilului.Sincer mai bine afara decat in casa

| wiufh a răspuns:

Situatia asta nu este una normala. Vorbeste cu rudele, sau apeleaza la vreun profesor, sau, cel mai bine, suna la Protectia Copilului. Ceea ce iti fac este inuman si de neinteles.
Iti doresc mult succes in continuare si tine-ne la curent cu ce se intampla.
Funda?

| deutSa a răspuns:

laughing chiar crezi ce ai scris aici? si toti creulii ti-au raspuns...

| IlegalSmile a răspuns:

Heiii

Nu stiu ce sa cred...
Nu stiu daca e adevarat nici daca minti

Daca este adevarat [deoarece nu sti ce pot fi in mintea unor parinti] ar trebui sa te duci la protectia copilului si sa le spui cum te trateaza parintii tai

Eu te vor ajuta si iti vor spune ce e de facut

Noi te ajutam cu cateva sfaturi mai mult nu putem happy

Incearca sa le faci pe plac sa faci ceea ce'ti spun sa nu mai mananci bataie sad

Multa Bafta!

Pa, pa ^^

| Wilder a răspuns:

Scuze ca iti zic, dar daca vorbesti serios, parintii tai nu sunt sanatosi la cap straight face.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna Laura.
Cred ca cel mai bine e sa mergi la protectia copilului.

| BOOBZen a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine,fara suparare dar parintii tai sunt groaznici,in locul tau eu as vb cu ei, dar tu avand frica lor, suna la protectia copilului

| CautNume a răspuns:

Daca nu vrei cu protectia copilului mai suporta 3 ani dupa care pleaca de acolo

| CautNume a răspuns:

Sa ne zici ce ai facut (si daca e inventata asteptam partea a 2 ahee hee

| GEORGE a răspuns:

Ar trebui sa suni la politie ca nu am mai auzit de asa parinti. daca stau sa ma gandesc bine nici nu prea te cred dar du-te la bunici sau rude si daca mai dau in tine spune-le ca suni la politie.

| GEORGE a răspuns:

Si vrei sa iti mai zic ceva? daca nu te lasa la calculator de ce ti l-au mai cumparat. eu ma iau in gura cu mama si cu tata daca ma supara. da si fugi.

| AlinnutSsa a răspuns:

Wow:O

Uimitor

Trist

Parinti mei sunt tare buni

sad nu stiu ce sa faci... te omoara de la 14 ani :O

| KimY a răspuns:

Si eu care credeam ca parintii mei sunt stricti`straight face ca nu ma lasa afara dupa ora 22:00 straight face. Suna la protectia copilului daca e adevarata povestea ta.

| alliss a răspuns:

Nu cred absolut nimic. Nu pot sa cred. E prea de tot. straight face

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Daca nu glumesti:
Eu care gredeam ca parintii mei sunt duri...

| AnneBre a răspuns:

o Doamnestraight face chiar te compatimesc! stiu ca suna cam stupid dar incearca sa suni la protectia copilului pentru ca e inacceptabil sa se intampla asa cevastraight face

| AnneBre a răspuns:

Sau ar trebui sa le spui ca nu te asezi pe nuci si cand te bat pleaca pur si ssimplu! du-te la o ruda si stai cateva zile acolo pana te gandesti ce vei face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine-ti face.sa nu mai minti.