| Nanapuffy a întrebat:

Eu am o mama rea! Nu glumesc! Ea ma si bate(am 11). Cand am luat 9(singurul noua)m-a batut si urmatoarea zi m-a intrebat colega de banca ce am la ochi(eram unflata)si am mintit ca am cazut.Mi-e frica de ea si daca as spune tatei mama m-ar omorî.Un sfat, va rog?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tactu e nepasator te-a vazut doar si nu i-a pasat ce ai patit, trebuie sa mergi la politie ca sa scapi de nebuni

| Kaℓi a răspuns:

Spune-i din partea mea asta:
"Aveti grija cum va purtati cu copiii vostri, ei sunt cei care, la batranete, va vor alege azilul"

| Mădă0611 a răspuns:

Buna! E plina lumea de tampiti, vorba unui sociolog "statul se da cu fundul de pamant sa-i cerceteze pe cei care vor sa infieze, dar nimeni nu-i cerceteaza pe cei care au sau vor sa aiba copii". Unii nu merita sa aiba. N-ai ce face daca n-ai unde merge, intr-un centru pentru copii e prea periculos. Incearca sa ii faci pe plac, asa trebuie tratate fiintele de genul, fara sa te pierzi pe tine, adica sa te imbolnavesti psihic.

| minrest a răspuns:

Gandeste-te si tu, ce se poate face? 1. Daca esti luata de sub autoritatea parintilor si trimisa la orfelinat, acolo educatoarele le pun pe fetele mari sa va bata, ca sa le fie lor usor. Orice ai iti iau fetele mari, te bat de-ti suna apa in cap, te abuzeaza in continuu. Acolo nu mai iei tu notele mari de acum, asa ca nu mai scapi de abuzuri toata viata. 2. Daca pleci asa pe strada, esti violata si vanduta la proxeneti, care te pun sa te prostituezi si iau toti banii. Atunci nu mai ai note de loc, caci nu mergi la scoala. Asa ca spune si tu, care ar fi solutia? Suport-o asa cum e pana devii independenta.

| R0R0 a răspuns:

Poate face asta, incercand sa te protejeze. Sau poate NU te iubeste deloc.Eu zic sa vorbesti cu cineva (amica, verisoara) despre asta. Nu ține in tine că nu e bine!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la protectia copilului ori suna la telefon il poti afl; a pe internet.arata-i cine esti si ca e proasta.

| MistretulPufos a răspuns:

Are probleme la cap, sincer, asteapta tu pana te faci mare si o sa pleci de-acolo, imi pare rau de tine sad

| Mindilica a răspuns:

La scoala unde inveti este cazul sa contactezi diriginta sau directorul si sa spui adevarul despre familia ta. Ei vor sti ce au de facut.