| LuminitaNoemiEmiProdea a întrebat:

Bună! Îmi puteți spune cum pot sa mi aduc bărbatul înapoi? S a despărțit de mine. Dar îl vreau înapoi, ce sa fac și cum sa fac sa mi recâștig bărbatul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci la el, il iei de mână si ii spui:
„Treci acasă, mă!"
La ce detalii dai, este un raspuns multumitor pentru tine.

| Mosotti a răspuns:

Altul. Ca daca a plecat nu te mai vrea, de ce sa vrei sa-l iei cu forta inapoi?

Nu mai ai ce sa faci.

Plus ca depinde de ce a plecat. Daca a plecat ca nu te mai vrea nu mai ai ce face, daca a plecat din cauza ta, iar nu mai ai ce face, ca deja s-a lamurit ce si cum de tine, ca n-a plecat din prima.

Da detalii, de ce a plecat? Povesteste.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu au niste straini de unde sti ce a fost intre tine si el.Nici nu ai oferit detalii deloc, asadar intrebarea este cat se poate de vaga.Ce adus la despartire? Care este situatia in prezent? Ce puteai face altfel? Acestea sunt raspunsuri de la care poate ar fi bine sa pornesti, cu speranta ca mai exista ceva ce merita reparat.Insa, tin sa te avertizez ca, adesea, o relatie odata rupta nu mai poate fi reluata, ducand cel mult la extensia chinului prin care treci(treceti?). Totusi, mai exista si alti barbati pe lumea aceasta...

| johnnny123 a răspuns:

Având în vedere că nu știm absolut nimic despre voi, relația voastră și motivele despărțirii, ce sfaturi ai vrea să-ți dăm?

| sofisis a răspuns:

Incearca sa comunici cu el. Poate e doar o cearta de moment. Daca insa nu te mai iubeste, lasa-l sa plece.

| Hyperion7 a răspuns:

Când un câine rupe lesa, o rupe pentru că nu e al tău, iar dacă îl aduci înapoi și îl legi, ori rupe lanțul, ori moare spânzurat încercând să evadeze.
Dar aici nu este vorba despre câini!

| ioana748 a răspuns:

Depinde de context. Fara nici un detaliu, tot ce te pot sfatui este sa te rogi la Dumnezeu sa fiti bine impreuna.
Doamne ajuta,

| Madaxo97 a răspuns:

Ciorba reîncălzita nu mai e la fel. De ce ai vrea pe cineva care nu te mai vrea? S-a dus? Lasa-l, caută pe altul. Oricât ai vrea sa il recâștigi dacă lui i s-a pus pata ca nu te mai suporta, nu te mai iubeste si nu te mai vrea, poți sa faci tu ce vrei, ca nu te va accepta înapoi, mai ales daca este ceva grav la mijloc cum ar fi sa-l fi înșelat sau mințit cu ceva important, sau daca v-ați despărțit urât cu certuri, jigniri.

| RedMarr a răspuns:

Lasa-l sa se Linisteasca. Nu te certa cu el. Omul la nervi poate sa spuna multe. Trebuie sa se lamureasca el ce vrea Cu/De la viata lui. Deci Alegerea trebuie sa fie a lui. Tu deja stii ce vrei. Daca e deschis la Dialog discuta Calm si nu forta Conversatia. Ce/De ce/e vina lui/e vina mea, toate astea se pot Rezolva prin Dialog. Lasa Emotiile sa se Linisteasca.