| sakura1234 a întrebat:

Buna,intrebarea pe care am s-o adresez este doar pentru cei ce stiu ceva sigur. As dori sa il caut pe tatal meu care atunci cand m-am nascut s-a despartit de mama si nu am avut ocazia sa il cunosc locuieste in simeria si nu stiu cum as putea afla macar daca mai traieste

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti adresa la SPCLEP de care apartine Simeria, dand toate datele pe care le stii despre tatal tau.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ii stii numele, poti sa il google dupa nume si oras. Poti sa cauti in pagini albe adresa si numarul de telefon. Aceste doua cautari iti pot d rezultate in cateva minute fara sa trebuiasca sa iesi din casa.

| MskDesign a răspuns:

La evidenta populatiei din acel oras.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| unprietenaproape a răspuns:

Daca stii adresa de la mama ta suna la primarie

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Te duci la sectia de politie din Simeria.le spui cine esti de unde esti pe cine cauti ce vrei sa sti..si te ajuta ei!

| Catapufusel a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta ...Am crescut fara tata. Tata s-a despartit de mama atunci cand ea inca era insarcinata cu mine.De multe ori imi pun si eu intrebarea,, Oare mai traieste?''.In momentul de fata am 24 de ani, nu cred ca mai are rost sa il caut atata timp cat, atunci cand am avut nevoie de el, nu a fost.Pentru problema ta, cred ca ai putea sa te duci la politie, acolo probabil iti vor fi date niste detalii.

| sakura1234 explică (pentru Catapufusel):

Mersi,dar el nici nu cred ca stie de existenta mea am doar 17 ani si chiar as avea nevoie de el din moment ce mama mea este prea ocupata cu tatal cel vitreg...

| Metallist a răspuns:

Poti cauta fb mail loc de munca... ceva de genu
Bafta