| oanadance15 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena...ce as putea sa fac sa ne intelegem ca inainte? Urgent!
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Păi depinde ce motiv a fost de a iscat cearta.Dcă este vina ta, merci şi cere-ţi scuzele de rigoare, dacă e vina ei, aşteaptă să facă acelaşi lucru.Două prietene bune.nu pot rămâne certate mult.La mulţi ani.

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mai intai cere-ti iertare.

| neutrino a răspuns:

Intr-o prietenie, ceea ce se pierde numai poate fi recastigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? nimic.totull se va rezolva de la sine.

| Katoteshika a răspuns:

Ceretiva iertare amandoua si apoi discutati despre ce nu va place la cealalta si discutati despre aceste probleme si incercati sa gasiti p solutie

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai spune-i ca iti pare rau ca v-ati certat. Si porniti de la capat. Nu merita sa iti pierzi cea mai buna prietena din cauza unui conflict.
Mergeti in oras, faceti lucruri impreuna si distrati-va.

Succes!

| Gabriello02 a răspuns:

Cere-i scuze si cumparai un cadou special.

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Acum consider ca depinde si de situatie,de ce v-ati certat. Oricum,prietenele se mai si cearta, nu exista prietenie in lume fara cearta, asta e fiinta umana. Daca tu consideri ca ai gresit fata de ea, pune-te in locul ei si fa ceea ce tu ai vrea sa ti se faca. Poate ca ea asteapta niste scuze sau un cadou sau sa iti repari greseala. Daca ea a gresit fata de tine, poate ca ar trebui sa accepti acest indemn:Ce vreti sa va faca voua oamenii asa facetilor si voi lor.O alta varianta care da cateodata roade este aceea de a lasa totul sa se rezolve cu timpul.Si,hei,daca sunteti prietene foarte bune cu siguranta si ea va dori sa se impace cu tine.

| Andreea2013 a răspuns:

Cere-i scuze!

| REKcode a răspuns:

Eu stiu... trimite-i un mesaj frumos, daca ai suparat-o cerei scuze dai ceva in semn de imi pare rau...