| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,m-am despartit de prietenul meu acum 2 zile si mi se pare aiurea pentru ca el tot ma suna,tot imi da mesaje,vrea sa stie ce fac, parca ma controleaza. Relatia noastra nu era prea ok, el lucreaza de 3 saptamani si nici inainte de asta si nici acum cat lucreaza nu venea deloc sa ne vedem,imi baga tot timpu scuze si ma chema tot timpu la el. Sambata merg la o nunta si asa s-a suparat,ca cica sunt baieti nu stiu ce asa ca l-am chemat cu mine si nu a vrut,nu pot sa nu merg ca e verisorul meu. Mi-a zis ca si el o sa fie plecat ca nu poate sa stea acasa cand eu ma distrez. Astazi m-a sunat si nu i-am raspuns, dupa aia mi-a trimis mesaj ca " a esti afara cu prietenii, diseara plec si eu". Mai merita sa ii raspuns vreodata sau sa il las in pace si cand suna sa il ignor?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Oricum este vorba despre un om capricios, obositor.Te cheama la el avand nevoie de altceva de la tine. Poti deveni pentru el o marfa ieftina. Daca ar tine la tine te-ar insoti in toate ocaziile si ar fi mandru ca are o prietena draguta.

| mirunaaa96 explică (pentru mira):

Si mama a zis la fel, tot timpu cand era sa ne vedem sau sa mergem undeva nu putea, tot timpu ma chema la el.

| ywar a răspuns:

Pai te cheama la el pentru... a recita impreuna sonetele lui Shakespeare happy Tu de ce crezi ca face asta?
Daca te controleaza inseamna ca nu are incredere nici in el nici in tine. Nu are incredere nu poate avea o relatie. Deci PA! pa!

| Alisse a răspuns:

Nu prea ma inteles intentiile tale, vrei sa te impaci cu el sau nu? Daca nu vrei sa mai ai vreo treaba cu el nu ii mai raspunde simplu. E clar ca el tine la tine si ii este mai greu sa renunte la relatia voastra.

| mirunaaa96 explică (pentru Alisse):

Nu,nu mai vreau sa ma impac cu el, nu stia sa se comporte..se supara din orice si credea ca eu daca ies un pic din casa ma bag in seama cu altii.

| Alisse a răspuns (pentru mirunaaa96):

Acest comportament se poate corecta daca ii acorzi poate mai mare atentie, poate e genul de persoana care are nevoie de mai mult timp sa aiba incredere in cineva depinde de cat timp sunteti impreuna.

| mirunaaa96 explică (pentru Alisse):

Un an si 2 luni.

| Alisse a răspuns (pentru mirunaaa96):

E ceva timp, daca il iubesti nu renunta la aceasta relatie incercati sa comunicati mai mult despre problemele voastre.

| mirunaaa96 explică (pentru Alisse):

Crede-ma ca am facut-o de 1000 de ori, el niciodata nu si-a batut capu cu nimic.

| Alisse a răspuns (pentru mirunaaa96):

Atunci nu iti pierde vremea cu el, iti doresc sa gasesti persoana potrivita happy

| mirunaaa96 explică (pentru Alisse):

Multumesc mult, nu o sa ii mai raspund deloc.

| DavidoW a răspuns:

E plin de baieti, da-i pace mai sunt multi laughing, care stiu sa te aprecieze pentru cine esti, nu pentru sexare. O seara faina sa ai!