| Nextone a întrebat:

Maine e festivitatea de absolvire a iubitului meu si urmeaza sa merg si eu cu familia lui.Problema e ca mi-e cam rusine de parintii lui, de toata familia lui.Pe parintii lui ii cunosc dar pe restul nu, iar eu sunt timida si mi-e teama sa nu zic ceva gresit.Ce ar trebui sa fac? Cam cum ar trebui sa ma imbrac? Multumesc! happy

9 răspunsuri:
| Nextone explică:

Va multumesc pentru sustinere si sfaturi! happy sper sa fie totul ok

| BiuL a răspuns:

Sa ii cumperi un buchet de flori, imbraca-te decent dar cat de cat elegant si incearca sa ajungi un pic mai repede la festivitate. saluta-i politicos cand ii vezi zambeste-le si cam atat, nu trebuie sa vorbesti cu ei, daca te intreaba ei ceva atunci raspunde-le politicos si la obiect.

| OnuOnulică a răspuns:

Inbraca-te elegant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Fii tu.Imbraca-te intr-o rochie si niste pantofi cu toc, nimic extravagant, sau blugi, ce preferi tu.Pai sa fii politicoasa si cat timp nu incerci sa pari altfel decat esti tu, cu siguranta nu se va intampla nimic stanjenitor, faptul ca esti timida nu este un dezavantaj.Succes!

| xtembix a răspuns:

Hei! Nu-ti fa griji, totul va fi bine.Eu zic sa-ti iei o rochie nu prea lunga, dar nici prea scurta.De preferabil ar fi pantofi cu toc, vei parea mai matura si spontana. Poarta-te normal, simte-te in largul tau. Nu uita sa fii politicoasa, zambareata si sa vorbesti cu toata lumea.Cu tupeu-nainte!

| patriiiii89 a răspuns:

Iti propun sa te imbraci in ceva normal, nu foarte decoltat ca sa nu creada alte lucruri! O rochie, sau niste blugi cu o camasawinking.

| nice67 a răspuns:

Nu te teme. Mereu să ramai tu insati; iar daca ii cunosti parinti si mai ales pe iubitul tau nu ai de ce sa-ti faci griji! Emotii vor fi dar invinge-le. Mult succes! happy

| Constantin112 a răspuns:

Stai linistita ca doar esti cu el nu pleaca si te lasa doar cu ei ...si ce sa zici na tu ca fata nu trebuie sa zici cine stie ce adica sa fi tu persoana de discutii pur si simplu fi tu, daca te intreaba cineva ceva pur si simplu raspunzi nu vad o problema si nu ai de ce sa iti fie rusine ca doar esti cu el de ci stai calma ca nu se intampla nimic.
Si de imbracat pai cum te imbraci tu de obicei eu stiu ...nu trebuie sa le faci lor pe plac sa iti placa tie.

| Pau17 a răspuns:

În primul rând ar trebui să laşi emoţiile la o parte. Ai putea sa te imbraci într-o rochie uşor lăsată pe talie[ nu strânsă pe corp], nu foarte scurtă dar nici până la genunchi, simplă, nu prea sofisticată dar cu puţină eleganţă. Poate ceva din dantelă şi ca accesorii îţi propun nişte cercei tip perle, pe alb ar fi excelent, o brăţară deschisă la culoare, un galben şters sau alb, şi o gentuţă uşor pe umăr care se poate face şi plic.
Dacă eşti chiar atât de timidă pe cât spui şi te ruşinezi uşor eu îţi propun să zâmbeşti de fiecaredată, mai ales când conversezi cu familia lui. Nu îţi face griji şi lasă emoţiile la o parte!happy