| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Mi-a placut de un baiat si i-am spus si pe mess si in fata. Dadea semne destul de clare ca ma placea si el, ba chiar mi-a spus-o, si ca ma iubeste. Era sincer se vedea in ochii lui.

Saptamana trecuta in ultimele 4 zile nu a mai iesit din clasa, nu ne-am mai vazut absolut deloc! Si intr-o seara adica joia trecuta, am vorbit cu el dupa ce am aflat ca este cu o fata. Mi-a spus ca ma place dar asta nu inseamna ca ma iubeste, eu i-am spus ca si-a batut joc de mine si el a zis, da de aia am zis toate alea atunci! Tin sa precizez ca in ziua aia la scoala am incercat sa-l fac gelos, l-am luat pe un coleg in brate si cred mai mult ca sigur ca ma-a vazut, sau m-a vazut colegul lui care ii spune tot ce fac.Eu i-am spus ca nu mai inteleg nimic si el a raspuns: Da' crezi ca eu mai inteleg ceva?

El nu are tupeu sa vorbim in fata, numai eu am vorbit! sad Acum... un coleg de-al meu ma place, insa "prietena" mea il place foarte mult, eu nu vreau sa fiu cu el dar ea spune ca : puteti fi, e viata voastra. Si a spus la toata lumea ca eu sunt cu el, si nu e adevarat. Acum baiatul de care imi place pune la avatar poze cu inimioara si fata aceea! Prietena mea adevarata, i-a spus ca nu sunt cu,, colegul meu.

Ieri baiatul de care imi place mi-a trimis: sadmai esti sup pe mine?laughing eu i-am raspus mai multe si i-am spus sa se uite la arhive si dupa aia vorbim, nu a mai scris nimic. Cand i-am zis ca "aa nu am motiv sa fiu sup" el a zis: "nu, nu ai!" Acum seara, dupa ce nu am intrat pe mess, am fost plecata aflu ca "prietena mea " (cea care il place pe coleg) spune ca este cu el, si el spune ca e cu ea, dar tot poza cu inimioara fata aceea o are! laughing
Deci amandoi vor sa ma faca geloasa, "prietena" mea ca sa se razbune, el ca sa ma faca geloasa.
Acum seara primesc de la baiatul pe care il plac : cf ingeraslaughing
Ma gandesc ca si-a pus intrebari. unde sunt? de ce nu intru pe mess? (fiindca eu o fac zilnic, nu exista seara). I-am spus ca daca incearca sa ma faca geloasa cu "prietena" mea nu tine, fiindca nu ma mai intereseaza nimic!
Ce mai e de facut, si... el chiar vrea sa ma faca geloasa?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu aceeasi poveste aflu de la diferite persoane ca el isi bate joc de mine nu stiu ce sa cred adica cand ma imbratisat colegul lui el era gelos i-am sp daca mai suntem impreuna a zis da desi el crede c a eu nu mai vreau sa fiu cu el, iar cineva ma supara nu ma lasa in pace el ma apara imi ia apararea ma place pls raspunde si nu stiu ce sa cred la povestea ta sorry

| FAQ1 a răspuns:

Tipic... laughing deci ce incurcatura, la ala ii place de tine, dar nu vrea sa arate el spera ca tu sa incerci sa ii arati ca esti geloasa sa ii spui in fata destul de complicat, du-te spune-i in fata ca ti-ai gasit un prieten mai mare facut, frumos, sa vezi cum sare cu gura laughing cred ca mai mult de 14 ani nu ai, sincer ii o poveste amuzanta laughing

| Amma_8769 a răspuns:

Pfoa`. incurcata poveste. pai incearca sa vorbesti cu el si intreaba-l ce are de gand, ce vrea de fapt, de ce face toate lucrurile acestea. si dupa vorbeste si cu colegul care spui ca te place. sincer, baiatul pe care il placi nu stie ce vrea big grin

| van3sa a răspuns:

Sper ca am inteles bine ideea.in primul rand atunci cand iti place un baiat nu trebuie sa-i spui nici pe mess si nici in fata, ideea e sa-l provoci pe el sa o faca. daca prietena ta il place pe baiatul care pe tine nu te intereseaza atunci retrage-te din schema.si povestea cu baiatul care tie iti place. ce sa zic. posibil ca te place si el.esti micuta, mai ai multe de invatat.nu-i da satisfactie.fii un pic indiferenta.incearca sa te comporti normal.lasa-l pe el sa lupte sa te aibawinking