| Tania a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.De ceva vreme sunt foarte stresata, imi fac griji inutile pentru.lucruri care inca nu s-au intamplat.Ma gandesc mai tot timpul la lucruri rele.Ma simt vinovata pentru.lucruri de care nu ar trebui. De la un timp ma stresez chiar daca nu am un motiv si doar pareri.

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca te simti vinovata - ai constiinta incarcata - citeste si tu o rugaciune in fiecare zi - o sa te simti mai bine - daca ai timp du-te si tu la o slujba - in Casa Domnului iti vei gasi linistea sufleteasca

| Piinkyy a răspuns:

Hmm si eu sunt dtresata din cauza examenelor din vara but.don't worry...traiesti...trebuie sa fii fericita traieste-ti viata nu mai te gandi la ce e rau.mergi la biserica. descarca.te.vb cu o prietena/un prieten., mama ta.incearca sa porti o cnversatie cu cineva,fa lucruri care sa iti atraga atentia si s anul mai stai mereu in fiecare zi sa te stresezi cu tot felul de lucruri,danseaza, plimbate canta joaca-te, creeazati placere:p stiu eu tot felul de chestii.hmm deci scapa de invinovatie-stres pentru ca te aduce la mai rau. take care

| Andrei07565486 a răspuns:

Incearca o partida de sex, chiar daca ma vei lua in ras, poti da un search si pe google si vei afla mai multe lucruri despre aceasta problema.

| Mihaiadamache a răspuns:

Salut Tania,trebuie sa stai linistita, sa dormi destul timp, si sa iti propui ca totul o sa fie bine.Se pare ca esti si o fire mai emotiva.Nu pot spune decat sa fi linistita, si sa nu te mai gandesti la astfel de lucruri.Numai bine!

| Dany20 a răspuns:

E buna ideea lui andrei pe bune. dar e solutie pe termen scurt. uite.incearca sa ignori sentimentele astea. nu medita asupra lor doar lasa-le sa treaca mai departe. daca te consoleaza cu ceva fiecare dintre noi are demonii si defectele lui, ceea ce ne face puternici este cum trecem peste elewinking in situatia asta cel mai bun este optimismul. probabil ai mai auzit chestia asta dar alta alternativa nu prea exista. doar pastile sau...sinucidere straight face acum tu alegi.treci peste sau cazi si nu te mai ridici straight face si iti spun din experienta ca viata merita traita din plin si nu se merita sa fi suparata, oricare ar fi motivul. CAPUL SUS! happy

| Lexon a răspuns:

Incearca in primul rand sa iti reglezi programul de somn. Odihna este foarte importanta pentru gasirea echilibrului. Incearca sa ai mese regulate. Daca ai un hobby, acum este momentul sa il practici. Nu ezita sa ceri ajutor, poti sta de vorba cu un psiholog, nu este nicio rusine. Nu apela la medicatie decat la recomandarea medicului. Poti incerca sa bei in fiecare seara un ceai de sunatoare, pentru o perioada scurta de timp (10-15 zile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunţă la chestia asta.
Te consumi degeaba, chiar dacă nu eşti de vină.
Concentrează-te asupra persoanei tale şi nu uita să fi tu însuţi.
Odihneşte-te, o să te simţi mai bine dispusă.
Nu mai gândi profund asupra lucrurilor şi fi puţin mai relaxată.
Baftă!