| Beatryice a întrebat:

Parintii mei sunt divortati de 3 ani. Eu stau la tata dar tata nu ma lasa sa ma vad cu mama.crying Ce sa ii spun ca sa ma lese? Niste sfaturi! Va rog puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o suni pe mama ta si sa vorbiti despre asta, poate il convinge ea pe tatal tau. In cel mai rau caz, ar trebui sa vorbiti cu un avocat.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Explicai ca chiar daca au divortat, ea e inca mama ta si ca ai dreptul sa o vezi.
Numai bine!

| PedoBarbie a răspuns:

Eu zic să înveţi să scrii: --lase-- nu --lese--.

Răspuns utilizator avertizat
| Assy99 a răspuns:

Spune-i ca iti este dor de ea, poate va intelege. Orice parinte care isi iubeste copii ar da orice ca ei sa fie fericiti.

| Coman_Valentin_1990 a răspuns:

Pai poti sa incepi sa plangi in fata lui si sa ii spui ca te foarte dor de ia si vrei sa o vezi.

| justAnne12 a răspuns:

Spune-i să se pună în pielea ta. dacă cineva l-ar fi obligat să stea departe de mama lui,cum s-ar fi simţit? orice copil s-ar fi simţit groaznic! spune-i că îţi este foarte dor de ea, şi că deşi tu te vezi cu ea, vei rămâne în continuare cu el. că mama ta nu te va întoarce împotriva lui, şi că ai face orice îţi cere în schimbul vederii tale cu ea. insistă. va înţelege, sper.
Succes!

| Ambiela a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sad Incearca sa ii explici tatalui tau ca iti este dor de mama ta.Si adauga si un te rog!