| raluka05 a întrebat:

Buna pff...simt ca innebunesc; sunt cls a 9; colegamea de banca pe care o credeam o prietena buna, ma tradeaza pentru un baiat; am fost o fraiera si am chiulit, am aproape 20 de absente cred sau chiar mai mult, lunea viitoare am sedintasad, baiatul pe care il iubesc, nu ma mai iubeste credsad nu mai suport; m-am saturat de toti prietenii falsi, de ce trebuie sa existe astfel de persoane? simt ca daca nu vorbesc cu cineva si daca nu primesc niste sfaturi, o sa fac vreo prostie

Răspuns Câştigător
| anonymousxD a răspuns:

Este bine sa te eliberezi, stii. cunosc si eu niste persoane din astea, este tragic sa vezi cum te tradeaza unele persoane.Ai grija ce faci, sa nu faci nimic gresit! kiss. numai chiulii, tu cresti, prietenii pleaca, iar scoala ramane.bazeaza`te pe sc, nu pe prieteni.acum nu`ti spun sa numai ai prieteni, dar de obicei prieteniile astea sunt mereu "FALSE"! spor la scoala love struck

5 răspunsuri:
| rapidist a răspuns:

Nu dispera ptk ea pierde o prietena adevarata si poate peste 2 saptamani nu mai e cu ala, iar baieti mai sunt.viata e frumoasa si merita traita si mai ai din plin. bucura-te de ea si arata-le cine esti tu si altora cine sunt ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni falsi? mai binespune persoane care se lasa influntate gen TU...deschide ochii aia mai bine ca nu prietena aia a ta iti ia apararea la sedinte.pe ea o sa o doara in C*r de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata ceva de la mine : timpul trece si roata e rotunda. deci? toate la timpul lor...sterge tot din viata ta...lasa persoana ignro si vei vedea ca e mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, la mine clasa a 9a a fost un cosmar mai mare.Ai rabdare sa vezi ca are sa treaca tot, a 9a e cel mai greusad ca nu va cunoasteti intre voi suficient de bine

| rarress a răspuns:

Trebuie sa te linistesti. si fa un test ca sa vezi care is prietenii tai falsi. ex ii zici la unu ca ai nevoie de ceva : bani, obiecte etc... daca iti zice da e prieten daca nu prieten fals.