| anonim_4396 a întrebat:

Bună,prietena mea i-a spus băiatului pe care-l plac că-l plac.Nu m-am supărat pe prietena mea dar îmi este frică că nu va mai vorbi cu mine.
Apropo băiatul este copilul prietenilor de familie ai părinților mei.Ce să fac? Să vorbesc cu el? Dacă da, ce să-i spun? Să-l las împace? URGENT vă rog.

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

Părinții sunt în relații bune, de ce să nu vorbiți? Oricum, eu l-aș băga în seamă și i-aș spune că nu așa trebuia să afle de sentimenele ( dacă sunt sentimente ) pe care tu le ai față de el. ' trebuia să aflii altfel, nu de la prietena mea. scuze. ' și de acolo poate să pornească totul, adică vorbiți și vezi ce părere are.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce sa nu incerci sa-l cunosti mai ales ca parintii vostri sunt prieteni, ceea ce ti-ar fi defolos oarecum. Ai putea sa il rogi sa mearga cu tine la o plimbare in 2 cu scopul de a va cunoaste si a deveni prieteni.In functie de raspunsul lui in cazul in care accepta invitatia si modul cum va decurge plimbarea si discutia iti vei putea da seama ce parere are despre tine. Doar un mototol ar putea refuza o asemenea oportunitate.Succes.

| Anonim200211 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Problema este ca deja il cunosc foarte bine.Suntem prieteni si imi e firca ca daca ma refuza se va strica prietenia

| Anonim200211 a răspuns (pentru Anonim200211):

Frica*

| Xpressurself a răspuns:

Daca intervii cu ceva acum poti sa-l faci confuz. eu zic ca cel mai bine este sa-l lasi pe el sa faca pasul. nu interveni deloc. daca stie foarte bine. insa nu i-ai spus-o tu asa ca va trebui sa fie barbat si sa descopere singur daca e asa sau nu.
desigur, vorbeste cu el la fel cum faceati inainte. nu trenuie sa-i spui nimic, nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru prietena ta. pur si simplu continua sa te porti natural asa cum ai facut pana acum.

| KittenLover155 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca ce i-a zis prietena ta e adevarat si ca ai vrea sa vorbiti despre asta ca e foarte important pentru tine. baiatul nu are de ce sa se supere ca cineva il place poate ca ar fi vrut sa afle prin alt mod dar nu are de ce sa se supere.

| Elenakatalina a răspuns:

Buna Loredana!
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, el nu are de ce sa se supere pe tine sau sa nu mai vorbeasca cu tine. Ar trebuii sa vorbesti chiar acum cu el pe facebook, what up, sms, si sa il iei ca in gluma ceva gen hei am auzit ca stii noua mea orientare catre baietii draguti... ceva cute cu multe emoticoane dulci si baiatul te va adora. Mult succes. Funda? kiss