| piersicuta9000 a întrebat:

Buna prieteni! Marti este 8 martie si nu stiu ce sa ii iau mamei. I-am facut felicitare, si mai vreau sa ii iau ceva. Nu vreau flori sau bomboane caci florile se ofilesc si bomboanele mi le da mie.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Flori se iau mereu de 8 martie.

| 6Anonim9 a răspuns:

Ia-i "Crinul Pacii" sau orice alta floare frumoasa, dar la ghiveci. Asigura-te ca acea specie de floare sa fie verde tot anul. Leaga-i o funda de ghiveci, si lipeste si felicitarea de ghiveci. O sa fie foarte multumita! Te asigur! Floarea simbolizeaza frumusete, iar daca e si la ghiveci, frumusete inepuizabila, sau de luunga durata. Macar o sa-si aminteasca mereu cand va vedea floarea, ca i-ai luat-o tu. Mult succes!

| JstGeorge a răspuns:

Pai... Daca ii place sa gateasca fa-i ceva de mancare dimineata. Sau daca sta pe calculator poti sa-i faci un video sau schimbi wallpaper-ul cu ceva gen "La multi ani mama!", sau daca sta pe facebook, vorbeste cu prieteni tai sa o "bombardeze" cu mesaje. Sau daca merge intr-o locatie des, sau stii ca va merge intr-o locatie, gen magazin, etc. spune-i vanzatoarei sa ii zica la multi ani si sa-i dea o felicitare. Asta e mai grea. Vorbesti cu o vecina sa0-ti faca un tort daca nu stii tu, sau cumperi, si chemi vecini. Sau vii cu colegi de la scoala sa ii cantati ceva. sau o diploma cu cea mai buna mama, sau ii canti tu ceva, sau ii decorezi camera cu diferite chestii, din hartie creponata, normala, cu lipici si sclipici laughing. Sau iei mai multe foi si le lipesti pe un perete, sau ceva, si scrii (sa fie multe foi, sa aiba aria mare) La multi ani de 8 martie, mama! Sau va uitati la un film, sau o cina, sau ceva relaxant, un masaj, o baie calda cu petale de trandafiri. Dar stiu ca mama ta o sa se bucure doar sa fie cu tine. happy