| EvaTramell a întrebat:

Prietenul meu va lucra peste o saptamana cam asa ca sofer de taxi. E un pic naspa pentru ca nu o sa mai avem atata timp sa ne vedem. Si nu as vrea sa il pierd. Ca mi-e drag si tin la el. Ce pot sa fac? Cum sa fie totul bine in relatia noastra. Nu am mai avut relatii serioase si nu as vrea sa il pierd. Avem lucruri in comun, gandim la fel uneori. Si imi place enorm sa petrec timpul cu el. Am avut discutia si a zis ca o sa fie si sa nu ma mai gandesc acolo. i-am zis ca nu o sa ma mai gandesc dar in subconstientul meu tot acolo imi sta capul. Dupa cum am mai zis imi place sa vb cu el, sa stau cu el. Il trezesc in fiecare dimineata, vb la telefon foarte mult. Ne intalnim aproape in fiecare seara. Dar daca va lucra ca taximetrist....nu voi mai avea atatea parte. Ce sa fac? Ce-as putea face sa fie totul bine si sa decurga lucruriile corect? Dau fundita

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e viata de om matur, te adaptezi la realitate

| sosostore a răspuns:

Daca ai incredere in el totul va fi bine, pana la urma toti avem un loc de munca si nu putem vorbi mereu la telefon. O sa fie mai greu la inceput dar apoi o sa te obisnuiesti si tu si el. Tu trebuie doar sa il incurajezi si sa ii fii alaturi.