| Ali18sa a întrebat:

Se apropie Craciunul si odata cu acesta se intorc parintii mei din strainatate pe care nu i-am mai vazut de aprox 7 luni si abia astept. Apelez la voi pentru ca as vrea sa le fac cate un cadou insa nu stiu exact ce pot sa le cumpar. Mamei mele in general ii plac cosmeticile si multe de genu asta insa nu cred ca mai are nevoie de asa ceva ...si vreau sa[i cumpar cv special nu stiu cv sa-i aduca aminte de mine iar pentru taicamiu habar nu am ii plac parfumurile insa are destule si accesori nu poarta.Ma gandesc sa le iau un accesoriu vestimentar insa nu cred ca ar fi ideal avand in vedere ca din astea au destule.Doresc cateva sugestii din partea voastra, ma mai gandesc si eu dar sunt total debusolata.Astept idei din partea voastra sau chiar lucruri care credeti ca le plac la parinti vostri nu stiu. Astept raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Mamai ii poti cumpara un lantisor cu cruciulita, sau cu un alt pandantiv; il va purta si-si va aminti mereu de tine. Tatalui ii poti cumpara o pereche de manusi, sau un portofel. Frumoasa este ideea de a le oferi ceva, mai ales ca tu ai un buget redus.Multa bafta la cumparaturi. happy

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Faptul ca te vor vedea pe tine e un cadou destul de bun dar le poti lua si flori si un parfum. Funda?

| mdaria a răspuns:

In primul rand poti sa le cumperi ceva diferit. De exemplu poti sa le cumperi ceva hazliu.

Daca tot ai spus mamei tale ca ii plac cosmeticile, uite aici niste produse care cu siguranta i-ar place la nebunie:

sapun-naturalhandmade.blogspot.ro

Pentru tatal tau, poti sa ii cumperi de exemplu o pereche de sosete tricotate manual, sau o bautura. Pana la urma urmei, intentia si gandurile bune conteaza!

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, parintii tai se vor bucura ca ve veti revedea!
Eu, m-am gandit la altceva!
Fa curat in toata casa, decoreza casa de Craciun, eventual fa un bradut! Fa ceva bun de mancare, ceva mai sotiftict, cere ajutor! Dar sa fie in pare parte facut de tine.Un tort sa zicem!
Oricum parintii vor veni cu cadouri
Eventual tu poti pune sub pom cadouri gata ambalate (sunt pentru toate buzunarele )
Gestul conteza!
Bucuria revederii va pali in fata oricarui cadou!

| Ali18sa explică:

Ca bun nume ti-ai pus! Nu am de ce sa iti dau explicati insa totusi o sa o fac.In primul rand ai mei nu sunt in SPANIA si in al doilea rand in orice domeniu ar lucra niste oameni nu trebuiesc judecati pentru ca muncesc cinstit si nu fura si nu omoara pe nimeni!

| ElisabetaBaciu a răspuns:

Maica-ta: Un costum pe care deja demult l-a vazut intr-un magazin sau mall sau poate o ciocolata, sau o felicitare de multumire ca te-a nascut sau te-a crescut. happy LLa taica-to : O ciocolata, un parfum rar, un accesoriu pe care deja demult l-a vazut. Funda?

| Mirabela_Maria_1996 a răspuns:

Poti sa le iei cani personalizate care sunt tare dragute si mereu cand isi vor bea cafeua se vor gandi la tine, sau mamei tale un ceas.sau un album foto cu voi, tatalui un fular sa le faci o cina in care sa le lasi pe farfuri biletele in care sa scrii in cateva randuri ce inseamna ei pentru tine, orice gest conteaza

| Malai_Mariana_1981 a răspuns:

Maicata-o ciocolata mare
taaicatu-un parfum, ori manusi de iarna ca amu e iarna

| Qetsyiah a răspuns:

Ai putea, e doar o sugestie, sa cumperi de pe net tipul ăla de pernuțe colorate cu mesaj gen "The Best mom" sau te Best dad sau "wlecome Home, love, your doughter"?