| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare [Care pe mine ma lasa foarte rece]
Este normal, ca cel mai bun prieten sa nu`mi vorbeasca cateva zile, urmand ca mai apoi sa aflu de la altii ca el se "combinase" cu o fata de prin scoala si nu a vrut sa`mi zica pentru ca stia ca o sa ii zic in fata ca isi bate joc de el si nu vroia sa ne certam pe tema asta?
Multumesc anticipat pentru efortul depus!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi eu aş fi făcut la fel.
E normal!
E de-ajuns să spui o dată nu să-l toci la cap! Dacă ai avut dreptate, atunci poţi să-i spui "ţi-am zis eu!" dar... ce te faci dacă de data asta n-ai dreptate? Nu face el mai bine că nu te bagă în seamă?

| Luori a răspuns:

Daca baiatul a facut asta, probabil are un motiv. Nu incerca sa afli de la altii, pentru ca este putin probabil sa afli adevarul.
Mergi si intreaba-l, comunicati, rezolvati-va problemele.
Un prieten trebuie si sa te certe, si are voie sa nu fie de acord cu tine.

| Pitic a răspuns:

Poate nu a vrut sa va certati sau pur si simplu nu a avut timp timp sa vorbeasca cu tine.
Ar fi bine sa mergi sa vorbesti cu el si sa nu insisti cu faza ca tipa isis bate joc de el. Uneori e mai bine sa vada cu ochii lui ca data viitoare sa fie mai atent sau poate ca tu te inseli, niciodata nu se stie.
Succes, sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Sconcsiş a răspuns:

Lasa baiatu' sa se combine

| PDM2000 a răspuns:

Poi de ce sa-ti bata joc de el? nu mi se pare corect dar alegerea lui daca el vrea sa sufere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu este normal. Asa mi s`a intamplat si mie si de atunci nu prea m`ai vorbeste cu mine. De fapt nu mai e un "cel mai bun prieten " este doar un prieten ca toti ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia e ca ea s`a mai dat odata la el si dupa ce l-a ametit de tot l-a lasat balta si s`a laudat peste tot ca l-a facut sa sufere. El e genu` de prostut asa care se lasa usor pacalit.
Plus ca ma incercat sa vorbesc cu el si a zia ca ii apare rau ca n`am mai vorbit de mult, dar de atunci n`a mai dat niciun semn ca ar vrea sa discute cu mine sau altceva de genul asta. Pur si simplu ma ignora, iar eu nu i-am facut nimicstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kongeriket
Eu dimpotriva, nu i-am zis niciodata asta si nici nu aveam de gand sa fac pentru ca si asa il mai iertasem odata pentru o prostie si mai mare si am zis ca nu vreau sa ne mai certam inca odata.
Deci eu chiar nu i-am zis absolut nimic.Si nu inteleg de ce, am aflat si ultima despre aceasta relatie si nici macar nu am aflat de la el.
Sincer, eu chiar nu i`as fi zis nimic, da` acu` mai are rost sa-i mai zic? Si asa nu ma mai baga in seama deloc si debeaga ii spun ca lui tot nu`i mai pasa ca deh, se lasa condus de aia de parca ar fi marioneta nu om normal.

| Alexakos a răspuns:

Buna... hmmmm daca tu il bati la cap ca aia nu este asa si aia nu este buna si asa mai departe este normal, dar daca nu ai nimic impotriva atunci nu vad care este problema, de ce sa nu iti vorbeasca... numa daca nu ii prea pasa de tine, parerea mea.