| Danιel a întrebat:

Buna seara, dragi colegi TPU!

M-a inselat prietena.

Acum seara, ea era in statie si astepta ceva sau pe cineva. Eu am coborat din tramvai in aceasta statie si la scurt timp ea alerga catre un taxi in care se afla un barbat cu o varsta de 5-6 ani mai mare ca mine (eu am 22 de ani).

Inainte de a trage o concluzie, am sunat-o de 5 ori (nu mi-a raspuns) ca sa inteleg ce se intampla, apoi si-a inchis telefonul si nu am mai insistat.

Este prima oara cand vad cu ochii mei o asemenea situatie... si... nu mai am cuvinte, vorbesc serios. Este si prima oara cand sunt inselat si am nevoie de un "sprijin".

Suntem de 2 luni impreuna ce le-am petrecut aproape in fiecare seara, doar cat sa ne vedem si sa schimbam 2 vorbe. Imi place de ea si am incercat sa-i dovedesc prin fapte ca vreau o relatie serioasa.

Vreau sa vorbim fata in fata (nu prin telefon sau mesaje) si nu stiu cum sa vorbesc, reactionez, incep ca sa continuam relatia.

Ati putea sa imi oferiti cateva sfaturi?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aoleu sunt doar 2 luni. Stiu ca e aiurea sa fii inselat, dar intr-o situatie de genul daca tot tu o cauti o sa pici de fraier/disperat. Gen, ea isi face de cap si tot tu o cauti sa va impacati? Come on. Ai 22 de ani, nu 12, nu mai actiona ca un copil. Ti-a dat deja de inteles ce fel de fata e, ce mai vrei de la ea?

| whatevernvm a răspuns:

Sunt 2 luni, frate. Move on
Altii patesc asta si la casnicii de o viata. Nu ai ce relatia sa mai continui, treci peste.

| ania a răspuns:

Sună dubioasă faza, nu e sigur dar nu improbabil să te fi înșelat.
Planul lui Dumnezeu este ca tinerii să intre într- relație doar dacă se simt atrași de o persoană de sex opus și dacă vor să se căsătorească într-un viitor preivizibil, să nu facă sex până atunci și să fie fideli toată viața după.Eu văd multe cupluri fericite și fidele la cei dedicați de dragul lui Dumnzeu relației lor de căsătorie. Dacă îți pui încrederea în Dumnezeu pentru viața ta și te rogi Lui să te ajute să găsești fata cu care El știe că vei fi fericit ai toate șansele să ai o familie fericită, fără infidelitate, dacă nu ești pe cont propriu, pe nisipuri mișcătoare, nimeni nu-ți poate garanta pentru nimeni, nici pentru tine însuți.

| RAY a răspuns:

Nu esti primul nici singurul sa stii asta, rar in ziua de azi oamenii de incredere, au fost doar 2 luni bine ca nu au fost 2, 3 ani si o iubeai mai mult si sufereai, ce sa spun fete sincere si serioase nu prea exista asa ceva asta e adevarul, numai fi asa credul si visa la o relatie vezi cat de perverse sunt unele, fetelor le plac badboys care isi bat joc de ele nu baieti cuminti le plac curvari tu erai in lista prietenei macar putea sa fie sincera cu tine, man in ziua de azi nu poti avea incredere in nimeni indiferent de sex cel care crede va regreta mereu

| Florentina9210 a răspuns:

Daca a facut-o o data o va mai face si a doua oara. Deci..concluzia este ca ..NEXT!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bine ai venit in echipa noastra, suntem cel mai mare club international. Ca ex -In Italia pana la data de azi a anului curent deja s-au infaptuit aproape 1800 de crime pasionale. Tu nu fii fraier. Dai next si gata.

| UnBroken2016 a răspuns:

Intreaba inainte unde a fost. Daca te ia cu scuze tampite, clar si-au facut de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfai.
De cate ori am patit-o eu ca mi-a iesit pe nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi varu-su mai, sau alta ruda apropiata.De care se fereste sa raspunda la telefon, sa nu afle parintii ei.de ce te pripesti asa? Fa lumina intai, convinge-te ca e amantul sau noul iubit.

| Nimeni10 a răspuns:

Mai lasa dracu gelozia, de unde naiba stii ca te-a inselat cu ala?laughing

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Poate era tatal ei sau fratele ei, sau un verisor laughing Acum serios, eu iti sugerez sa vorbiti, si daca vezi ca te tine cu rahaturi, las-o in pace...2 luni nu e asa mult.Zi mersi ca nu au fost 20 ani...

| ramonia a răspuns:

Ar trebui sa verifici daca te insala cu adevărat, sau ai interpretat greșit, pentru ca sa nu regreți apoi, ce vei face. Sfatul meu, daca se dovedește ca te înșală, e sa o lasi si sa mergi mai departe. Bucura-te ca s-a întâmplat acum si nu mai târziu. Ai zis ca aveți doar 2 luni. Mai bine decât 2 ani...zic si eu. Stiu ca te simți confuz. ești in stare de soc. e si normal. Dar viață merge înainte orice ar fi. Pari un băiat de treabă. Mai rar așa. știu ca o sa găsești la un moment dat o fata care sa te merite si care sa fie sincera așa cum pare ca ești și tu. Bafta!

| AnotherDragHarry a răspuns:

Altii sunt inselati si dupa ani de casatorie

| veronica0912 a răspuns:

E greu, dar dupa cum vezi nu a avut intentii serioase, urmatoarea data convigete merita de avut incredere, uneori prima vedere insala