| Alina1234dm a întrebat:

De 4 ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc, eu si sotul meu ne-am hotarat sa adoptam un bebe, DACA EXISTA CINEVA CARE ARE UN BEBE SI DIN DIFERITA MOTIVE VREA SA-L DEA SPRE ADOPTIE SA MA CONTACTE-ZE Ma

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Nu trebuie sa renunti, uite eu iti dau exemplul unei femei care nu putea sa ramana insarcinata, cineva i-a spus sa ia vitamina E si dupa câteva luni a si ramas, cica face foarte bine, cunosc cazul personal si merita sa încerci poate te va ajuta si pe tinehappy du-te si la doctor vezi ce iti poate spunehappy du-te la preot, dar nu renunţa, gândeşte-te ca poate peste un an sau 2 iti vei tine propriul copil in brate si vei fi foarte fericitahappy multa baftă:*

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Sunt foarte multi copii abandonati la centre, care de-abia asteapta sa-si gaseasca o familie, O MAMa.

| Violleta2022 a răspuns:

Alina, cati ani ai? Ai implinit 40?
Deja ai renuntat dupa 4 ani de incercari?

| Clorox a răspuns:

Du-te la un orfelinat, aici nu cred ca o sa gasesti ajutor, plus ca nimeni sanatos la cap nu si-ar da copilul spre adopite, excludem cauzele extreme!
PS: Nu mai cere un sfat doar de la un sex, toti suntem disponibili!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi. Sună urât! Ca și cum ai spune '-Cine are un bebe de donat?' Totuși, tind să cred că ești vreun traficant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

?

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Daca ai fi citit cate cazuri nefericite s-au intamplat cu bebelusii adoptati. Ei bine, un bebelus adoptat poate sa mosteneasca anumite boli care se dezvolta ori in pantecele mamei ori dupa nastere sau chiar dupa ani. Nu vad de ce oamenii tin atat de mult sa adopte, asta e o greseala mare! Mai bine mergi la doctori, cheltuie bani si incearca sa faci tu un copil, e mult mai bine sa investesti in asta decat intr-un copil strain care nici nu e al tau. Cu metoda adoptiei nu facem nimic mai mult decat sa incurajam parintii sa isi abandoneze copii.