| Carmen a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema sad Sunt cu iubitul meu de 3 ani si jumatate si il iubesc foarte mult. La locul meu de munca este un baiat care imi face ochi dulci. Stie ca am prieten, dar continua sa-mi faca avansuri. Eu incerc sa il evit, sa nu il bag in seama, dar totusi ma gandesc la el, zambesc cand il vad. I-am spus treaba asta iubitului meu, nu ii place lucrul asta dar mi-a zis ca are incredere in mine. Intrebarea mea e cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el? Am vrut sa-i cer prietenia pe facebook, dar m-am abtinut. PS: Il vad cam o data-de 2 ori pe saptamana la serviciu. Cum sa mi-l alung din gand pe acest tip? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard! Este doar mintea ta care iti joaca feste. Noi credem ca ceva nou, iesit din comun este mai bun decat ceva vechi. Sper ca intelegi sensul metaforic... Nu cred ca e o solutie sa il eviti fiindca "ce iti este interzis" asta ai sa ajungi sa iti doresti mai tare. Poarta.te cu el strict colegial, nu mai acepta avansurile si nu intoarce semnele! Repet: nu il evita, poarta.te normal!

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

big grin fi covorasul lui de sters picioare, fi covorasul lui, asta vrea elbig grin laughing Tu crezi ca vrea mai mult decat o noapte de la tine? Ai un barbat acasa cu care ai stat 3 ani de zile, si esti gata sa arunci totu pe apa sambetei? Daca mi-ar spune mie lucru asta iubita, i-as da eu papuci happy Punete in locu lui la iubitu tau ma refer.vezi cum s-a simtit.

| SkyPilot a răspuns:

Il ocolesti, il ignori, nu ii mai zambesti si te gandesti la problemele tale in loc sa te gandesti la el. Sunt multe metode prin care poti reaprinde pasiunea cu iubitul tau. Incearca sa ii oferi o noapte mai deosebita, sunt convins ca iti va raspunde pe masura. Chiar nu merita sa intri intr-o aventura, lucrurile astea au un fel al lor de a apare la suprafata cand te astepti mai putin si ramai cu nimic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da-te o tura cu el, vezi daca merita.

| grab a răspuns:

Tu acum trebuie sa iti faci propria alegere. daca te consideri inca foarte atasata de prietenul vechi pastreaza-l. daca te tenteaza si relatia cu cel nou, fii femeie, urmeaza-ti instinctul. s-ar putea sa ai de castigat, s-ar putea sa te intorci plangand la ala vechi, e un risc. succes! de multe ori daca il refuzi si indepartezi pe cel nou se intampla sa ai niste regrete nasoale mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stii deja raspunsul. Intrebarea mea este : tu ce vrei de la acest coleg?
La cate esti dispusa sa renunti pentru un flirt?
Dar el?
...asteptam raspunsul tau.

| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de fundita!

| maf16 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa constientizezi ca nu merita sa arunci la gunoi o relatie de 3 ani si jumatate pentru o aventura de o noapte sau o saptamana. El iti face avansuri in continuare pentru ca vrea un singur lucru de la tine. Pur si simplu trebuie sa iti impui in minte ca nu merita eforturile sa te gandesti la el, sa iti ocupi mintea cu alte lucruri mai importante. Probabil a intervenit monotonia in relatia voastra de cuplu si de aceea te gandesti la altul. Incearca sa faceti ceva ce nu ati mai facut niciodata sau sa reaprindeti pasiunea in dormitor. De asemenea poti incerca sa il surprinzi prin diferite metode. Gandindu-te la metode prin care sa iti surprinzi iubitul iti ocupi mintea si uiti de baiatul de la serviciu. Poti sa ii gatesti niste scoici (sunt afrodiziace). Sper ca te-am ajutat. Funda?