| MedionTcO a întrebat:

Buna seara TPUIntentia mea nu este tocmai ceea care o sa reiese din intrebare dar vreau sa fiti putini atenti..Sa nu spuneti ca am gresit categoria caci despre familie e vorba.Am avut un caine,pana azi.A avut ceva,nu stiu ce... facea niste crize parca avea epilepsie. Dadea din labutele din fata cand respira,nu manca, nu deschidea ochii, parca era paralizat la gat si picioarele din spate.Incercam sa-i dau sa bea apa, dar nu putea misca gatul.Acum intrebarea mea este:ati avut cazuri de genul asta c cateii? Si inca ceva... daca puteti,salvati-l, nu-l lasati sa moara, caci chinuie.Eu nu am putut merge la un doctor veterinar caci sunt la tara si am vreo 10 km pana la oras.A stat asa 3 zile.Deci va rog, aveti grija de animlele dragi.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu am o catelusa la tara bolnava de epilepsie. Sa stii ca nu exista tratament pentru asa ceva. A mea asa are spasme si intepeneste. o tine vreo 10 minute asa si ii trece. Se chinuie dar nu am ce sa ii fac. Cu eutanasierea eu nu sunt de acord. Are D-zeu grija de toate. Noi o ingrijim atat cat putem.

| MedionTcO explică (pentru IsabelaIssa):

Stiu ca nu am ce-i faca.A murit.Eu doar am vrut sa va zic sa aveti grija de animalele dragi.

| unprietenaproape a răspuns:

Am avut si eu o pisica care a fost otravita. era teapana, nu isi putea deschide nici macar gura. a murit a doua zi. mi a parut f rau de ea insa nu cred ca ar fi putut fi salvata iar de omorat ca sa nu sufere, nu stiu, nu cred

| MedionTcO explică (pentru unprietenaproape):

Asa nu, eu nu as omora animalul

| Mistiss a răspuns:

Am mai vazut cazuri de genul asta. Mai bine apeleaza la parinti si prieteni, dar nu ezita sa te duci la doctor indiferent cat de departe e. Lasa cainele sa se odihneasca laughing. Incearca sa-i dai mancare tu, nu il lasa sa manance el.
Sper ca te-am ajutat! Nu am zis prea multe, pentru ca e destul de rar ce se intampla cu cainele tau rolling on the floor dar sper ca te-am ajutat!

| MedionTcO explică (pentru Mistiss):

Imi pare bine ca esti amuzata.A murit dinainte sa pun mesajul.