| ioana_8925 a întrebat:

stie cineva daca nasa are buchet mai trebuie si cocarda in piept? funda!

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca este nasa pune si tu tot ce poti pe ea

| ioana_8925 explică:

nu ai inteles intrebarea mea! nu este cazul meu am intrebat in general daca la o nasa ( la nunta ) daca ii cumpara mirele buchet trebuie sa mai aiba in piept si cocarda( de la mireasa)? va rog raspunsuri serioase si doar cine stie. va multumesc

| ioana_8925 explică:

stiu ca se pun flori doar ca acele flori se numesc cocarde pentru cine nu stie! cei de la florarie spun ca daca nasa are buchet nu se mai pune si floare in piept. se pune doar la nas! si mie mi se pare AIUREA! DAR ASTA ESTE - vroiam sa stiu pareri

| octavianpas a răspuns:

Nasii poarta flori in piept obligatoriu. Altfel cum ii deosebesti de oamenii de pe strada? Mireasa pune floare in piept si nasului si nasei.La nunta se pun flori nu cocarde. Cocardele se poarta la alte festivitati.Si mai depinde si de obiceiul din zona voastra. Dar in toate zonele tarii mirele, nasii si socrii au flori in piept.

| octavianpas a răspuns:

Pana la urma intreaba nasa.Eu nu cred ca se supara.Motivezi ca ai auzit mai multe pareri si tu vrei sa fie bine.Succes!