| anonim_4396 a întrebat:

Sufar, intrucat toate prietenele mele,, adevarate’’ m-au lasat balta sau mi-am dat seama ca stau in jurul meu doar pentru anumite interese. Eu mereu m-am intrebat despre situatia fiecareia si le-am cautat sa aflu ce mai fac, cum mai sunt, daca sunt bine, etc. Pur si simplu sa mai vorbim. Dar am senzatia ca toata lumea s-a indepartat de mine si ca nu ma pot baza pe nimeni. Ma simt singura intr-o lume asa de mare...

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa inveti sa traiesti singura in viata, lumea e pe interes

| Adry05 a răspuns:

îi ok, o să găsești și oameni ok. pe ăștia pe interes ține-i pentru simplă companie cât să nu fi singură și apreciază-i cu adevărat doar pe cei care merită.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cât aș vrea și eu să am o „cea mai bună prietenă" dar știi? Parcă lumea asta nu e făcută pentru mine și sunt predestinată singurătății...n-am venit aici să-mi plâng de milă anyway, profită și tu de acele persoane, fă-le să sufere...

| Endoryus a răspuns:

"si ca nu ma pot baza pe nimeni." Bun venit in lumea reala. Nu e niciodata prea tarziu sa te trezesti la realitate.

| Digikey a răspuns:

Conform legii atractiei descriind prietenele tale practic te-ai descris pe tine.
Schimba-te si vei atrage in viata ta persoane de calitate.

| anamaria82726 a răspuns:

Stiu ce zici, stiu cum se simte, dar nu este vina ta. Esti o persoana buna, dar nu ai avut norocul sa ai in jurul tau persoane care te merita cu adevarat. Toti facem alegeri gresite in viata, nu inseamna ca trebuie sa renuntam sau sa ne demoralizam. Nu ai avut pana acum langa tine persoane care te merita sau carora le pasa de tine. Dar nu se sfarseste aici lumea. Tu ai fost o persoana buna cu prietenele tale si candva in viitor vei avea langa tine persoane de calitate. Dar asa este lumea de azi, au anumite interese si profita. I se poate intampla oricui. Tu doar ramai cu fruntea sus. Trebuie sa iti vezi de viata in continuare si sa cunosti persoane noi, care te merita

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Parerea mea personala este ca decat sa ai prieteni falsi pe langa tine care dupa cum ai zis si tu urmaresc anumite interese dupa tine sau cum sa profite dupa urma ta mai bine singura crede-ma,am avut si eu multe asa zise prietene care dupa ce si-au infaptuit scopurile cu mine m-au lasat balta, asa ca crede-ma cel putin cand esti singur nu are cine sa te faca sa suferi si esti mai linistit sufleteste, te poti baza pe familie, pe partener, pe cei care stii ca merita sa stea langa tine si nu sunt pe interese.Multa sanatate!

| Anonimus107 a răspuns:

Tu nu esti singura niciodata! Il ai pe Dumnezeu in inima ta si El are grija de tine. Nu iti fa griji in legatura cu prietenia...ai timp sa faci prieteni. Eu am foarte putini prieteni de calitate si ma multumesc cu atat nimic altceva. Ii multumesc lui Dumnezeu ca am prieteni buni!

| Red24 a răspuns:

Poate e asa mai bine, inseamna ca nu sunt prietene de calitate.Cu timpul unele relatii se pierd, altele se consolideaza.Ai rabdare