| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 2 ani si jumatate aproape. Acum suntem amandoi la facultate însă anul trecut cand eram acasa, el nu stătea in oras si mai avea nevoie de masina. Problema este ca mama lui spunea ca i-o da, apoi nu i-o mai dădea. Mai venea, dar uneori cand imi doream mai mult nu avea cu ce. Toata povestea timp de aprope 2 ani. Iar eu eram odată atat de nervoasa încât am jignit-o foarte rau pe mama lui, pentru toate lucrurile astea care le face. Ok, am trecut peste. De atunci ne-am despartit de 2 ori si de fiecare data s-a rugat de mine cate o saptamana sa ne împăcăm. Aseară însă mi-a spus ca relatia s-a terminat atunci, cand am jignit-o pe mama lui. Sa fie doar un motiv sa ma simt vinovata? A zis ca de fiecare data cauta împăcarea pentru ca nu voia sa sufăr(eu sunt mai sensibilă), nu avea curaj sa renunțe, si ca ma iubeste dar nu ca inainte. Nu stiu de ce cred ca este doar un motiv. Ce parere aveți?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e doar un motiv, era clar ca in momentul in care tu i-ai jignit mama, relatia voastra s-a terminat. Ati mai tras voi aiurea de o relatie moarta, dar nu poti sa pretinzi ca mai asteptai ceva de la relatie dupa un asemenea gest, mai ales ca motivul tau era unul minor. Niciodata, cate zile vei avea tu, sa nu vorbesti rau de parintii altcuiva in fata acelei persoane. Ii poti injura pe ai tai daca asta te face sa te simti mai bine si daca pe ei nu ii deranjeaza, dar pe ai altuia niciodata. banuiesc ca parintii tai ti-au dat o educatie mai ciudata, spunandu-ti ca parintii in general nu merita respect si pot fi tratatti ca orice alte persoane, dar sa stii ca noi, ceilalti, am fost intotdeauna invatati ca parintii trebuie respectati cu sfintenie (este de altfel una din poruncile crestinismului, iar in Romania majoritatea oamenilor sunt crestini).

| alessia5158 a răspuns:

Iata ca, de data aceasta, a avut "curaj" sa renunte! Si, da, este un motiv de a renunta la o relatie --- mai ales in cazul baietilor, cunoscut fiind faptul ca acestia sunt, in general, mai atasati de mama decat de tata.
Pentru tine va fi o invatatura de minte ca, in viitor, sa renunti la orice comentariu in legatura cu parintii, indiferent de statutul barbatului ( iubit sau sot) --- intodeauna isi va aminti, intodeauna va fi un motiv de cearta sau unul de separare!

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Suntem amandoi aici la facultate

| ywar a răspuns:

De ce sa jignesti? Si pe cine?, tocmai pe mama lui care i-a dat viata! Ti-a facut bine. Eu te calcam in picioare la propriu. Ajungeai la urgenta daca te legai de mama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea, dupa ce ti-a spus ca nu te mai iubeste ca la inceput, e ca inca doi ani maxim si relatia e distusa.

| Tinna666 a răspuns:

Parerea mea este sa te respecti intratat incat sa nu te apuci sa plangi in fata lui sau sa te rogi de el sa va impacati.ati stat mult despartiti si putine relatii rezista la distanta. poate are deja pe altcineva acolo.e clar ca daca va veti impaca nu o sa mai fie ca la inceput, va veti certa mereu si pana la urma tot la despartire veti ajunge.cel mai bine este sa il uiti kiss

| Tinna666 a răspuns:

Pai ai spus ca el a fost plecat si avea nevoie de masina sa vina la tine..in orice caz eu nu cred ca ar fi renuntat la tine doar pentru ca ai vorbit urat de mana lui.cred ca asta e doar un pretext.imi sustin parerea ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, deci chiar daca va veti impaca nu va mai fi la fel, tot la despartire veti ajunge

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

"in orice caz eu nu cred ca ar fi renuntat la tine doar pentru ca ai vorbit urat de mana lui" eu cred ca ai probleme cu capul fato

| Tinna666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa nu imi mai comentezi raspunsurile! sunt sigura ca nu s-a apucat sa ii injure mama, probabil a spus ca nu ii intelege atitudinea sau cv de genul..nu vad ce te amesteci tu si dc iti dai cu parerea asa aiurea.te rog sa te abtii de acum incolo la comentarii la adresa meawinking

| anonim_4396 explică (pentru Tinna666):

"Iar eu eram odată atat de nervoasa încât am jignit-o foarte rau pe mama lui" citeste mai bine alta data daca tot te apuci sa faci comentarii de mare cunoscatoare de situatii.

ps- faci spume doar ca ti-am zis atat imagineazati sa te fi injurat cum faceai. asa e situatia de mai sus, dar lasa ca tu esti matura cat o maimuta si iti dai seama repede. vai de voi mari atotstiutori. macar sa nu iti mai vad idioteniile ca scade iq-ul la tot site-ul. du-te si mai fa-ti un selfie ca doar de atat sunteti in stare

| Tinna666 a răspuns:

Lasa ca esti tu mai destept si reechilibrezi iq-ul site-ului. daca nu vrei sa imi vezi "isioteniile" nu mai intra pe site si gata.si maimuta sa faci pe cine vrei, nu pe minewinking nici nu ma cunosti si iti permiti sa ma judeci si sa ma cataloghezi. daca imi fac poze care e problema ta? nu sunt aici sa iti dau tie sau altcuiva explicatii.am observat ca ai o problema cu mine, dar te rog sa ti pentru tinewinking..ai facut si tu un lucru bun azi, de acum te rog sa ma ignori total si sa iti vezi de ale talewinking

| Vela_Johnny_1990 a răspuns:

Poți fi mai explicită? Și doar la subiect? E foarte greu să înțeleg totul. happy

| Vela_Johnny_1990 a răspuns:

Mda...și eu am rămas cu fosta prietenă când erau certuri doar pentru ca îmi păsa de ea, a durat un an relația și aproape în fiecare săptămână se supăra pentru ceva și era ceartă. bun după vreo 4 luni de relație au început astea, până la urmă ne-am despărțit...mda, nu recomand relațiile de genu dar nu pot să mă bag în relația ta să îți spun ce să faci, tu hotărăști după cum crezi că e mai bine, analizează situația atentă.