| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 2 ani si jumatate aproape. Intr-o postare anterioară spuneam ca el vrea sa stea la mine vara aceasta ca sa mai scutească din cheltuieli. Iată ca s-a răzgândit. Mi-a spus ca nu este de acord sa stam impreuna vara aceasta pentru ca este prea devreme si sa mai merg la el cand vreau mai vine si el, mai ieșim dar sa nu stam amandoi. El o sa isi adopte un câine si o sa stea cu el, apoi o sa isi închirieze o garsoniera singur, si sa nu mai stam impreuna in fiecare seara. Problema este ca eu sunt mult mult prea atașata de el si plâng toata ziua. Am ramas vara aici deoarece m-am angajat însă nu mai sunt in stare de nimic vreau sa plec acasa nu ma vad sa stau o vara aici fara el seara de seara. El poate veni la mine deoarece colega mea a plecat! Nu ma vad fara el ma distrug efectiv nu mai stiu ce sa fac! Va rog sa ma ajutați!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrea sa mai mearga la alte mandre laughing

| nutuxcristian a răspuns:

Mai bine ii spuneai lui tot ceea ce ai scris aici, si sigur era mai ok decat sa cauti rezolvari, sau mai bine spus, sfaturi pe aici...

| RainmakerX a răspuns:

Eu unul cred ca s-a speriat intrucat lucrurile evoluau un pic cam repede...
Poate s-a gandit ca na, este un pic cam mult sa stati in acelasi loc pentru 3 luni. Poate ca s-a gandit ca o sa va barfeasca babele de la colt de strada... (daca intelegi ce vreau sa zic)
Poate ca s-a gandit de ce o sa zica lumea despre asta... poate ca nu vrea sa para ca tu il tii precum un parazit sau ceva de genul.(cred ca asta e de la mandria lui de baiat)
Incearca sa vorbesti cu el asa cum ai vorbit si cu noi! O sa inteleaga!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai de ce sa plangi. Nu este sfarsitul lumii. Pur si simplu nu este pregatit. Acorda-i putin timp si vezi cu decurg lucrurile. Eventual lasa-l sa isi ia un caine si sa stea singur, macar asa invata sa fie si el responsabil. Multi baieti/barbati pleaca din casa parinteasca si se muta direct cu prietenele si se asteapta ca ele sa ia locul mamelor.

| Mayar a răspuns:

E ciudat ca nu vrea sa stea la tine, din moment ce cheltuie mai multi ban idaca n usta la tine. Si nu ti-a dat niciun motiv plauzibil. Eu zis ca e ceva suspicios la mijloc... Cerceteaza si afla.
Nu vreau sa te ingrijorez prea tare, dar nici nu meriti sa fi calcata in picioare!
Vezi ce motiv are si ma icerceteaza situatia.

| e1xtz a răspuns:

Fraiera maxim...dar te inteleg, si eu am patit.

| Anonim9988 a răspuns:

Pai ai rabdare..si ai sa aflii de ce. poate s-a speriat sau si-a dat seama ca relatia devine si mai serioasa(daca stati 3luni impreuna pe perioada verii, dupa aceea nu mai poate reveni din nou singur). Parerea mea.winking