| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu iubitul meu de 2 luni aproape. Eu am 20 ani si el 25. Ținem foarte mult unul la celălat, inca nu s-a întâmplat altceva între noi deși abia aștept dar pana acum nu am vrut. Amandoi am avut relatii lungi in trecut, însă prietena lui a ramas prietena cu familia lui, chiar si pe facebook mereu likeuri iar pe mine ma bântuie gândul ca s-ar putea împăca vreodata. Ma iubeste, simt asta, dar numai cand o vad. Simt ca nu pot sa merg mai departe cu el. Imi este frica si il iubesc! Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E logic ca fosta iubita nu te adora si face orice ca sa te desparte de el are doua interese
1 acuma e o prada mai grea pentru ca are iubita, ea nu poate accepta asta
2 stie prea bine cum il poate avea mai ales daca a si pus suflet pentru ea i stie slabiciunile
parerea mea pregateste de razboi

| mihai69 a răspuns:

Ai încredere în el dar și în tine.
Orice îndoială, oricât de mică, va nărui și cea mai mare dragoste.

| SkyPilot a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu el. Spune-i ce simti si cautati impreuna o solutie. Daca vreti sa aveti o relatie durabila trebuie sa vorbiti deschis despre orice subiect. Ai grija la alegerea cuvintelor si vorbesti despre ce simti tu, nu despre el sau acea fosta. Daca e baiat destept, va intelege ca faci acest lucru pentru a inlatura un obstacol dintre voi si ca tii foarte mult la el.

| kiri11 a răspuns:

Atata timp cat tu simti ca te iubeste si o arata nu trebuie sa-ti faci griji in privinta fostei prietene. Nu incerca sa il stresezi prea mult cu aceassta mica gelozie pentru ca poate fi suparator pentru el.

| Taduic a răspuns:

Vorbeste liber cu el. Daca este o relatie serioasa, nu trebuie sa-ti fie frica sa abordezi un subiect anume. Desigur, facand mici exceptii care provoaca mereu certuri.

| adinanicoletta123 a răspuns:

Buna! Eu cred ca fosta lui prietena este geloasa